[ad_1]

به گزارش گروه اجتماعی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: از دیروز تا امروز ۲۴ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، چهار هزار و ۶۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند که دو هزار و ۳۱ نفر از آن‌ها بستری شدند.

وی با بیان اینکه تاکنون چهار میلیون و ۴۲۶ هزار و ۷۷۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است، گفت: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۵۱۷ هزار و ۸۳۵ نفر رسید.

لاری با اشاره به اینکه چهار هزار و ۶۷۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، افزود: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵۶ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۹ هزار و ۶۰۵ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: خوشبختانه تا کنون ۴۱۸ هزار و ۸۳۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

لاری ادامه داد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند و همچنین استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

شناسایی ۴۶۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹/ درگذشت ۲۵۶ نفر

انتهای پیام/ ۱۱۲

[ad_2]