رکورد قربانیان کرونا بازهم شکسته شد/ ۲۳۹ هم‎‌وطن جان باختندبه گزارش گروه اجتماعی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، «سیما سادات لاری» سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (چهارشنبه) درباره آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور اظهار داشت: از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، چهار هزار و ۱۹ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و هزار و ۸۲۰ نفر از آن‌ها بستری شدند.

وی با بیان اینکه تاکنون چهار میلیون و ۲۰۷ هزار و ۶۳۱ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است، افزود: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۴۸۳ هزار و ۸۴۴ نفر رسید.

لاری با اشاره به اینکه چهار هزار و ۲۷۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند، گفت: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳۹ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۲۷ هزار و ۶۵۸ نفر رسید.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، خوشبختانه تاکنون ۳۹۷ هزار و ۱۰۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستا‌ن‌ها ترخیص شده‌اند.

وی ادامه داد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز و همچنین استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

انتهای پیام/ ۲۲۱