به گزارش خبرگزاری بسیج پرس سردار عباسعلی محمدیان ظهر چهارشنبه در حاشیه بازدید از اموال مسروقه و دستگیری مجرمین که در ستاد فرماندهی انتظامی استان البرز برگزار شد، اظهار کرد: مقرر بود هرماه یک طرح ارتقای امنیت اجتماعی در استان برگزار شود که به واسطه شیوع ویروس کرونا به تأخیر افتاد ولی همکاران من طی ۴۸ ساعت گذشته موفق به دستگیری ۱۲۷ سارق حرفه‌ای شدند.

وی ادامه داد: از این تعداد، ۹ نفر مال خر، ۶۰ درصد دارای سابقه کیفری قبلی و ۴۰ درصد دیگر فاقد سابقه کیفری اما دارای سوابق سرقت هستند.

فرمانده انتظامی استان البرز گفت: اموال کشف شده شامل خودروهای سند نمره، خودروهای سرقتی، انواع لوازم مسروقه از منازل، دوچرخه از فضاهای عمومی، کفش از ساختمان‌های مسکونی و موضوعات متعدد دیگر است.

سردار محمدیان ضمن قدردانی از دستگاه قضائی و دادستان کرج جهت برخور قاطعانه با مجرمین و همچنین حمایت از مأمورین در چارچوب قانون و برخورد جدی با سارقین، گفت: با این اقدامات در چهار ماهه اول سال شاهد کاهش چهار درصدی جرم سرقت در استان البرز بودیم.

وی با اشاره به اسلحه‌های ضبط شده در استان، بیان کرد: پلیس امنیت شبانه روز موضوعاتی که مرتبط با مسائل امنیتی است را رصد می‌کند که یکی از موضوعات مهم که برای همه مسئولان امنیتی و انتظامی اهمیت دارد، بحث وجود سلاح است.

فرمانده انتظامی استان البرز اضافه کرد: کسانی که در این ارتباط فعالیت می‌کنند بدانند که تحت رصد دستگاه‌های انتظامی و همچنین امنیتی هستند و بالاخره همه آن‌ها دستگیر خواهند شد.

سردار محمدیان عنوان کرد: پلیس اطلاعات امنیت استان طی دو ماه اخیر موفق به شناسایی و دستگیری یک باند شدند که ۵۰ قبضه سلاح از نوع ساچمه زن را نگهداری می‌کردند و معمولاً برای ارتکاب جرایم از آن استفاده می‌شده است اما پیش از اینکه حتی یک فشنگ از اسلحه آنها خارج شود، موفق به دستگیری آن‌ها و جمع آوری سلاح‌ها و ناکام گذاشتن قاچاقچیان و مجرمین شدیم.

وی گفت: چهار نفر مرتبط با این سلاح‌ها دستگیر شدند، پرونده آن‌ها در حال پیگیری است و فعالیت‌های قبلی آنها رصد می‌شود تا برای آن تعدادی را که در گذشته هم توزیع کردند، اقدام جدی شود.

فرمانده انتظامی استان البرز با تاکید بر اینکه نگهداری و حمل سلاح، غیر مجاز و جرم است، گفت: هشدارمان به افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند این است که بدانند قانون آنها را شناسایی و دستگیر خواهد کرد.

سردار محمدیان افزود: ارزش ریالی اموال مسروقه بیش از ۳۹ میلیارد تومان است که این رقم تنها برای اموال به جامانده است و تعدادی از اموال را ارزش ریالی آن را نمی‌دانیم که در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.منبع:مهر