گروه حماسه و جهاد بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛: شجاعت، قدرت‌مندی همراه با فروتنی و تدین، از شاخصه‌های اخلاقی شهید «سید باقر طباطبایی‌نژاد» بود؛ جوانی که در فضای ملتهب سال‌های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی در غرب کشور، فرماندهی سپاه «سنقر» را برعهده داشت و بعد از مدتی، ضمن کنترل منطقه، به‌دلیل رفتار انسانی‌اش، در قلب مردم منطقه جای گرفت.

«اکبر غمخوار» از همرزمان شهید «سید باقر طباطبایی‌نژاد» است که از سال ۱۳۵۹، در واحد پرسنلی سپاه با وی آشنا شد و همراه با او به غرب کشور رفت. وی اظهار داشت که «سید باقر طباطبایی‌نژاد» در عین شجاعت بسیار زیاد، بدن بسیار قوی داشت و زمانی که با هم کشتی می‌گرفتیم، همه را بر زمین می‌زد و کسی حریف او نبود. از سویی دیگر معلومات اسلامی بسیار بالایی داشت و بسیار فرد متدینی بود؛ در حدی که همه او را به‌عنوان پیش‌نماز قبول داشتیم و من هیچ‌وقت یادم نمی‌آید که نماز شب او ترک شده باشد.

«شجاعت، قدرت‌ و تدین» از خصوصیات بارز شهید طباطبایی‌نژاد بود

به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت «سید باقر طباطبایی‌نژاد»، خبرنگار حماسه و جهاد بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ با هدف آشنایی بیشتر با خصوصیات اخلاقی این شهید والامقام، گفت‌وگویی را «اکبر غمخوار» صورت داده است که در ادامه آن را می‌خوانید:

آشنایی من با شهید برمی‌گردد به سال ۱۳۵۹ که در ستاد مرکزی سپاه در واحد پرسنلی مشغول کار بودم. یک‌روز دیدم یک جوان زیبا و قدبلندی به واحد ما مراجعه کرد و دیگران گفتند وی «سید باقر طباطبایی‌نژاد» است که قرار است کار‌های ارزیابی و مصاحبه با افرادی که می‌خواهند گزینش شوند را انجام دهد.

بعد از چند ماه که با هم بودیم، شهید «محمد بروجردی» از غرب کشور به تهران آمد و گفت که من یک تعداد نیروی داوطلب برای اعزام به غرب کشور می‌خواهم؛ چراکه در آنجا با توجه به مشکلات جنگ و قائله کردستان، نیرو نداریم؛ بنابراین اگر کسی داوطلب است، بیاید که به غرب کشور بریم. بر این اساس ما یک گروهی شدیم و به همراه شهید «محمد بروجردی» به منطقه غرب کشور رفتیم که از این گروه تعدادی از افراد از جمله «سید باقر طباطبایی‌نژاد» به شهادت رسیدند.

«شجاعت، قدرت‌ و تدین» از خصوصیات بارز شهید طباطبایی‌نژاد بود

بعد از اعزام به غرب کشور، یک دوره عالی نظامی را در تیپ هوابرد واقع در کرمانشاه که شامل دوره‌های رزم و فرماندهی می‌شد، فراگرفتیم و بعد از آن قرار شد که هر کدام، یک مسئولیتی را قبول کنیم؛ سید باقر طباطبایی‌نژاد که فردی جسور، متدین و با اخلاق بود، به منطقه «سنقر» کرمانشاه اعزام شد و بعد از مدتی نیز با قرارگاه حمزه سیدالشهداء (ع) همکاری کرد و رده‌های مسئولیتی بالایی را عهده‌دار شد اما بعد از مدتی من به جنوب کشور رفتم و دیگر کم‌تر او را دیدم.

«سید باقر طباطبایی‌نژاد» در عین شجاعت بسیار زیاد، بدن بسیار قوی داشت و زمانی که با هم کشتی می‌گرفتیم، همه را بر زمین می‌زد و کسی حریف او نبود. از سویی دیگر معلومات اسلامی بسیار بالایی داشت و بسیار فرد متدینی بود؛ در حدی که همه او را به‌عنوان پیش‌نماز قبول داشتیم و من هیچ‌وقت یادم نمی‌آید که نماز شب او ترک شده باشد. «سید باقر» به مطالعه کتاب‌های اعتقادی علاقه زیادی داشت و یادم می‌آید که کتاب‌های شهید مطهری را بسیار مطالعه می‌کرد.

«شجاعت، قدرت‌ و تدین» از خصوصیات بارز شهید طباطبایی‌نژاد بود

منطقه «سنقر» که بین کرمانشاه و کامیاران واقع شده است، آن‌موقع از لحاظ حضور ضد انقلاب، منطقه بسیار آلوده‌ای بود و «سید باقر» که آن روز‌ها یک جوان ۱۸ یا ۱۹ ساله بود، رفت آنجا و منطقه را اداره کرد و جون بسیار اخلاق‌مدار و مردم‌داری بود که همه او را دوست داشتند.

انتهای پیام/ ۱۱۳