سیلاب در مناطقی از نوار شمالی استان اردبیل جاری شد

به گزارش بسیج پرس از اردبیل ،  امروز در حالی مردم مناطق مختلف استان اردبیل هوای سرد و بارانی را تجربه کردند که در مناطق مختلفی از کشور مردم با هوای تابستانی و عمدتا گرم مواجه هستند.

از شامگاه دیروز وضعیت هوای استان اردبیل چهره عوض کرد و بارش باران که با هوای سرد همراه بود در برخی از مناطق این استان مردم را غافلگیر کرد که در نهایت در شهرها و روستاها همه مجبور به روشن مردم بخاری‌ها شده‌اند.

در حال حاضر در نوار شمالی استان اردبیل شاهد بارش سنگین و شدید باران و هوای سرد هستیم که در برخی مناطق منجر به وقوع سیلاب شده است و هوای سرد همچنان در این مناطق تداوم دارد.

وقوع سیلاب شدید در مناطقی از شهرستان اصلاندوز

با توجه به گزارش‌های میدانی خبرنگار بسیج در حال حاضر در مناطقی از شهرستان اصلاندوز مغان واقع در شمال استان اردبیل مسیل ها، مسیرهای کشاورزی و جاده ها سیلابی شده است و طبق شنیده ها این سیلاب شدید تاکنون خسارتی در پی نداشته است.

براساس بازدید میدانی خبرنگار تسنیم در شمال استان سیلاب شدید با جاری شدن در یکی از مسیل های بخش بران و در روستای بران علیا به بسیاری از مزارع کشاورزی وارد شده است و در حال حاضر در حال پیشروی است و همچنین یکی از مسیل های مناطق عشایری این منطقه نیز در قشلاق جلیللو از توابع بخش بران شهرستان اصلاندوز سیلابی شده است.

همچنین با رصد فضای مجازی از به راه افتادن سیلاب در روستای گدایلو یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان اصلاندوز نیز باخبر شدیم که منجر به تخریب برخی از مزارع و اراضی کشاورزی روستاییان شده است.

مردم به توصیه‌های هواشناسی توجه جدی کنند

اما این در حالی است که پیش تر سازمان هواشناسی استان اردبیل نیز در اطلاعیه‌ای کاهش محسوس دمای هوا، وزش بادهای تند و بارش باران در بسیاری از مناطق استان را از ظهر امروز در تاریخ ۲ شهریور ۱۳۹۹ پیش بینی و توصیه‌هایی را ارائه کرده بود.

همچنین این اطلاعیه در ادامه افزوده است: کنترل دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها، اجتناب از اطراق در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها، اجتناب از صعود به ارتفاعات و اجتناب از انجام پروژه‌های عمرانی توصیه شده است.

از هرگونه تردد و توقف در حریم و بستر رودخانه‌ها در  استان  پرهیز شود

 عباس جنگی مرنی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان اردبیل نیز در گفت و گو با خبرنگار بسیج در اردبیل اظهار داشت: با توجه به وضعیت آب و هوایی موجود در سطح استان و بارش شدید باران در مناطقی از نوار شرقی، شمالی و جنوب استان اردبیل اهالی از هرگونه تردد و توقف در حریم و بستر رودخانه ها خودداری کنند.

وی افزود: طبق هشدار سطح نارنجی هواشناسی کشور مبنی بر بارش بارش باران طی امروز تا فردا سوم شهریور ماه و به دلیل احتمال سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها از هرگونه تردد و توقف افراد و وسائط نقلیه و چرای دام در حریم و بستر رودخانه‌های تمامی مناطق استان علی الخصوص در نوار شرقی، شمالی و جنوب استان اردبیل خودداری شود.

گزارش از پویا حاجی وند