سیاست یکجانبه‌گرایی آمریکا با پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران شکست خوردعبدالناصر درخشان عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار داخلی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، در خصوص پایان محدودیت‌های تسلیحاتی ایران پس از ۱۳ سال، اظهار داشت: آمریکایی‌ها همواره کشورهای مختلف را تحت سلطه خود قرار دادند از این رو تصور می‌کردند می‌توانند با جمهوری اسلامی نیز چنین رفتاری داشته باشند.

نماینده مردم شهرستان‌های ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی افزود: این مهم در حالیست که ایستادگی ایران طی چهار دهه نشان داد ملت آزاده ایران بدون وابستگی مسیر خودش را ادامه می‌دهد از این رو در زمینه توان دفاعی نیز بر دانش بومی خودش تکیه کرده است.

وی با بیان اینکه لغو تحریم‌های تسلیحاتی بستری برای واردات تجیهزات مورد نیاز و همچنین صادرات تجهیزات تولیدی کشورمان است، ادامه داد: در واقع امروزه می‌توان بر اساس نتیجه اعتماد و خودباوری مجموعه‌های نظامی کشورمان خصوصا وزارت دفاع شاهد ورود محصولات ایرانی به بازارهای جهانی باشیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه فشارهای بین‌المللی نیز نتوانست در مقابل ایستادگی ملت ایران دوام بیاورد، افزود: از این رو پایان تحریم‌های تسلیحاتی به معنای شکست سیاست یکجانبه‌گرایی ایالات متحده است.

عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه محدودیت‌های آمریکا در عرصه‌های مختلف علیه ایران با شکست مواجه شده است، خاطرنشان کرد: از این رو هم اکنون فرصت مناسبی برای دیپلماسی نظامی با دیگر کشورها برای افزایش توان نظامی است.

انتهای پیام/ ۱۵۱