[ad_1]

دویچه وله: سیاست آمریکا و غرب در سوریه کاملا شکست خورده استبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، پایگاه خبری شبکه دویچه وله در گزارشی به شکست کامل آمریکا و اروپا درباره بحران سوریه اشاره کرد و نوشت: بشار اسد رئیس جمهوری سوریه می‌تواند به ۲۰ سال حضور در قدرت افتخار کند. او موفق شد جنبش‌های بهار عربی که از سال ۲۰۱۱ در کشور‌های عربی آغاز شد را پشت سر بگذارد و باید در این راه از کمک‌های ایران و روسیه ممنون باشد. مخالفان او که شامل شبه نظامیان جهادی نیز هستند اکنون بخش کوچکی از سوریه را تحت کنترل خود دارند.

این گزارش در ادامه نوشت: تصمیم غرب بر این است که در مقایسه با گروه‌های اسلام گرا و دیگر شبه نظامیان تروریستی، بشار اسد شر کمتری است. حکومت‌های غربی و ناظران سیاسی آن‌ها دیگر درخواست استعفای بشار اسد را مطرح نمی‌کنند و گرچه مخالفان بشار اسد در ابتدا حامیان زیادی در آمریکا و اروپا در اختیار داشتند، اما اکنون به حاشیه رانده شده‌اند و هواداری ندارند. بشار اسد این را هم می‌تواند به عنوان یک دستاورد حساب کند.

دویچه وله در ادامه گزارش خود با بیان اینکه غرب سوریه را رها کرده است به سیاست‌های اشتباه آمریکا در این باره اشاره کرد و نوشت: استراتژی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خروج تدریجی از منطقه غرب آسیا است. باراک اوباما رئیس جمهور سابق نیز قبلا باعث شد که سیاست غرب در سوریه به تمسخر گرفته شود؛ آنجا که استفاده از سلاح شیمیایی را خط قرمز واشنگتن خواند و بعد از استفاده از سلاح شیمیایی در این سوریه از اقدام نظامی خودداری کرد.

انتهای پیام/ ۱۴۱

[ad_2]