سرلشکر جعفری وظیفه سپاه را الگوسازی دانست و تاکید کرد: سپاه سازمانی انسان محور نه تجهیزات محور و یک نیروی فرهنگی ،سیاسی،امنیتی و نظامی است.

به گزارش بسیج پرس؛سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل‌ سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی صبح سه‌شنبه، ۲۵ اردیبهشت در آئین افتتاح بیمارستان تخصصی دندانپزشکی شهید شکری، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، گفت: یاد شهید شکری عزیز که این بیمارستان به نام این شهید بزرگوار نامگذاری شده است را گرامی می‌‌داریم.

 

وی افزود: این بیمارستان به این جهت اهمیت دارد که اولین بیمارستان تخصصی دندانپزشکی کشور محسوب می‌شود و آنطور که رئیس بیمارستان بقیه‌اللّه اشاره داشت چهارمین بیمارستان تخصصی دندانپزشکی در جهان پس از آمریکا انگلیس و کره‌جنوبی است.

 

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: توجه سپاه به خدمات درمانی به این دلیل است که سپاه سازمانی انسان‌محور و نه تجهیزات‌محور است؛ سازمان‌های نظامی دیگر دنیا اگر قدرتی دارند محوریت آن به دلیل بهره‌گیری فناوری نظامی و قدرتشان است، اما سپاه پاسداران که نیرویی فرهنگی، سیاسی، امنیتی و نظامی است، ایجاب می‌کند بیش از گذشته نسبت به نیروی انسانی توجه داشته و محوریت سازمانی خود را بیش از گذشته در رابطه با نیروی انسانی گسترش دهد.

 

سرلشکر جعفری با اشاره به ویژگی‌های سپاه گفت: انقلابی بودن، مردمی بودن و خدمت به مردم از ویژگی‌های سپاه است؛ لذا سپاه پاسداران ویژگی‌هایی از جمله مکتبی بودن، ولایی بودن و مردمی بودن نیروها را محور و هدف حرکت خود قرار داده است.

 

وی افزود: چالش‌هایی که ما در حفظ این ویژگی‌ها داریم؛ الگوگیری و تقلید از سیستم‌های رایج در داخل کشور و دنیاست. این موضوع اشتباه است که ما در بحث نظامی از کشورهای دیگر الگو بگیریم، زیرا سپاه پیش از اینکه سازمانی نظامی باشد، سازمانی مردمی است.

 

فرمانده کل سپاه وظیه سپاه را الگوسازی دانست و با بیان اینکه ارائه خدمات ما در مراکز پزشکی وابسته به سپاه باید نمونه و درجه یک باشد، گفت: اولویت ما در سپاه، نباید منافع اقتصادی و درآمدزایی باشد. نباید الگوی ما سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی باشند که نگاه آنها تنها کسب منافع مالی بیشتر است.

 

وی افزود: هنر ما این است که خدمات‌مان به مردم ارزان و باکیفیت باشد و در مرکز آموزشی از جمله بیمارستان بقیه‌اللّه، کادر ارزشی و متخصص تربیت کنیم.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این بیمارستان با توجه به فرم و ویژگی که دارد، ان‌شاء‌اللّه  علاوه بر خدمت به کادر سپاه ، سایر مردم عزیز را نیز از خدمات خود بهره مند می سازد.

 

منبع:سپاه نیوز

دسته بندی: فرمانده من برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>