به گزارش خبرگزاری بسیج پرس همایش «سلامت یاران حسینی» با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران و سپاه محمدرسول الله (ص) تهران روز گذشته، چهارشنبه ۲۹ مرداد ماه در حسینیه فاطمه الزهرا پادگان ولیعصر (عج) با حضور چهار رده از نیروهای بسیج شامل بسیج محلات و مساجد، بسیج پزشکان، بسیج طلاب و بسیج بانوان که به صورت نمادین و به منظور راه اندازی مجموعه همیاران حسینی برگزار شد.

روح الله عبداللهی، مدیر روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران  در خصوص این مراسم  گفت: در این مراسم علاوه بر حضور نمایندگان این چهار رده، سردار یزدی فرمانده سپاه استان تهران و حجت الاسلام علی اصغر سهرابی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران حضور داشتند.

وی افزود: براساس برنامه ریزی ستاد ملی محرم، سلامت یاران حسینی قرار است در جریان برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم و صفر در سطح استان تهران بر روی اجرای پروتکل های بهداشتی ارسالی توسط ستاد ملی کرونا نظارت داشته باشند.

عبداللهی ادامه داد: سلامت یاران حسینی با پوشش متفاوت که معرف آنهاست به همراه کارت شناسایی در مراسم حاضر می شوند و براجرای پروتکل ها نظارت می کنند. این گروه درتهران در شش بخش شمیرانات، شهرری، شمال غرب، شمال شرق، جنوب غرب و جنوب شرق و در شهرستان های استان تهران هم در قالب اداراتشان تقسیم می شوند و به هیئات مذهبی مراجعه می کنند.

وی تصریح کرد: برای این گروه، اپلیکیشنی تهیه شده است که سلامت یاران حسینی روی گوشی خود نصب و وقتی به هیئات مذهبی مراجعه می کنند ارزیابی خود از برگزاری مراسم را در گزینه های آن اپلیکیشن اعلام می‌کنند.اگر  مشکلی وجود داشته باشد مثل عدم استفاده از فضای باز یا نزدن ماسک و از این قبیل در همانجا اعلام می کنند.

مدیر روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی استان تهران ادامه داد: وظیفه گروه سلامتیاران حسینی ارشادی و هدایت گرانه است و قصد برخورد با افراد وجود ندارد. اگر  این افراد به هیئتی مراجعه کردند که پروتکل ها را رعایت نمی کرد به مسئول هیئت تذکر می دهند و در همان اپلیکیشن گزینه تذکر را علامت می زنند. این افراد تا سه بار می توانند به یک هیئت تذکر بدهند اما اگر بعد از سه بار تذکر آن هیئت مشکل ذکر شده را رفع نکرد بازرسین سازمان تبلیغات اسلامی مراجعه و موضوع را پیگیری می کنند. اگر مسئله خیلی حاد و جدی باشد طبق دستورالعمل ارسالی ستاد ملی کرونا ازطریق مراجع انتظامی وقضایی پیگیری و با آن برخورد می شود.

وی با اشاره به اینکه سلامت یاران حسینی هزار نفر شامل ۲۰۰ گروه پنج نفره هستند توضیح داد: این گروه پنج نفره شامل دونفر از اعضای بسیج مساجد، یک نفر طلاب بسیجی، یک نفر از بسیج بانوان برای حضور و نظارت در بخش خواهران هیئات مذهبی و یک نفر از بسیج پزشکان هستند.

عبداللهی در پایان به سخنان حاضرین در جلسه دیروز اشاره کرد و گفت: سردار یزدی در نشست نامبرده گفت که ما هم به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر پیروی از دستورالعمل های ارسالی ستاد ملی کرونا لبیک گفتیم و بسیجی ها امروز در این سنگر هم همچون سنگرهای دیگر اعلام آمادگی می کنند و آماده اند که در کنار دوستان سازمان تبلیغات همکاری داشته باشند. حجت الاسلام سهرابی هم در این مراسم اعلام کرد: خوشحالیم که در این مقطع هم همچون سایر مقاطع نیروهای بسیج به مساعدت ما آمدند و با ما همکاری دارند و مطمئنیم که با حضور برادران بسیج این طرح به خوبی اجرا می شود.منبع:مهر