[ad_1]

سلاح بر زمین افتاده ام را برداریدگروه استان‌های بسیج پرس به نقل از دفاع پرس- شهید قاسم حمیدی رهقی فرزند حسین در نخستین روز سال ۱۳۴۹ در روستای رهق از توابع بخش نیاسر کاشان به دنیا آمد. دوره ابتدایی و راهنمایی را در روستای رهق و مدرسه راهنمایی سپهر کاشان به پایان رساند، آنگاه به دلیل علاقه به شغل شریف معلمی در سال ۶۳ به دانشسرای تربیت معلم ملاصدرای کهک قم راه یافت. همزمان با ادامه تحصیل، همراه با لشکر ۱۷ امام علی بن ابی طالب (ع) به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل نیز اعزام می‌شد.

سال دوم دانشسرا بود که برای آخرین بار عازم جبهه شد و سرانجام در روز دوم دی ماه سال ۶۵ در عملیات کربلای ۴ در منطقه عملیاتی شلمچه، به شهادت رسید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای روستای رهق به خاک سپرده شد.

شهید حمیدی رهقی در وصیتنامه اش چنین می‌نویسد: ملت عزیز و بزرگوار! هر چند خود را کوچکتر از آن می‌دانم که برای شما سخن بگویم، اما برحسب وظیفه چند کلامی می‌نویسم تا شاید روزی به کار آید، از شما می‌خواهم در ادامه این نهضت عظیم اسلامی کوشا باشید و هیچ زمان از مبارزه و جهاد با کفار و منافقین دست نکشید. در کارهایتان وحدت داشته باشید که وحدت رمز پیروزی می‌باشد. دعا به جان امام را فراموش نکنید و همیشه حمایت خود را از ایشان ابراز دارید.

برادران عزیز! شما که چرخ اقتصاد این مملکت را در دست دارید، عزیزان دانش آموز که امید آینده و امام به شماست، سعی کنید در انجام وظایفی که بر عهده شما نهاده شده تا می‌توانید تلاش و کوشش کنید، عزیزان! شما که در آینده معلم فرزندان این امت اسلامی خواهید شد، سعی کنید هرچه بیشتر و بهتر درس بخوانید تا در آینده، معلمان باسوادی باشید.

دوستان و همکاران عزیز! در قرآن و کتاب‌های اسلامی دقت کنید، زیرا امت امام زمان (عج) احتیاج به یادگیری این مسائل دارد و شما هستید که باید فرامین و دستورات الهی را به آن‌ها بیاموزید. از برادران عزیزم می‌خواهم اسلحه زمین افتاده ام را برداشته و با قلبی سرشار از عشق به حسین (ع) به قلب دشمن نشانه روید.

انتهای پیام/

[ad_2]