[ad_1]

سفر الکاظمی به ریاض، مورد تازه‌ای برای عراق نخواهد داشتبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، ائتلاف الفتح می‌گوید سفر «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر عراق به عربستان سعودی از پروتکل‌ها فراتر نخواهد رفت.

«محمد کریم» نماینده عراقی عضو ائتلاف الفتح به پایگاه خبری «شفق نیوز» گفت که سفر قریب‌الوقوع الکاظمی به عربستان سعودی که در روز دوشنبه آینده صورت می‌گیرد، «هیچ چیز تازه‌ای به همراه نخواهد داشت».

کریم تأکید کرد که «باید عراق روابط خوبی با همه کشورهای داشته باشد و با همه در تماس باشیم، حتی با کسانی که مخالف عراق هستند».

وی با بیان اینکه هدف از این کار، «ارسال پیام اطمینان‌بخش برای اظهار حسن نیت از سوی بغداد است»، گفت: «باید سیاست خارجی متوازن حفظ شود تا عراق، در درگیری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، به عنوان یک طرف نباشد».

این نماینده عراقی همچنین تصریح کرد: «گروه‌های سیاسی در پارلمان هر گونه توافق بین بغداد و ریاض را تحت نظر دارند… و پارلمان مخالف هر گونه توافقی است که منفعتی برای عراق و عراقی‌ها نداشته باشد».

کریم با بیان اینکه «بدون تأیید پارلمان، هیچ توافقنامه جدیدی بین دو کشور اجرایی نخواهد شد»، خاطر نشان کرد: «پس از پایان این سفر، نظر و موضع خود را اعلام خواهیم کرد».

الکاظمی برای نخستین بار از زمان نخست وزیری خود قرار است به ریاض سفر کند. البته وی قصد دارد پیش از ریاض به تهران سفر کند.

انتهای پیام/۲۴۱

[ad_2]