به گزارش بسیج پرس؛سردار محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه محمد رسول اله (ص) تهران بزرگ صبح امروز در مراسم رونمایی از مقبره شهید گمنام و روز ملی کشتی و زادروز جهان پهلوان تختی که در محل فدراسیون کشتی برگزار شد، گفت: ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان را عرض تعزیت دارم، درود می فرستیم به روح همه شهدا به خصوص شهید گمنام که در خدمتشان هستیم که مرام و نشان پهلوانی را در میادین از خودگذشتگی گرفته است و گرامی می داریم سالروز ولادت جهان پهلوان تختی را و از شهید ابراهیم هادی و شهید مصطفی صدرزاده عزیز یاد می کنیم.

فرمانده سپاه تهران بزرگ در ادامه افزود: در میان مردم معمولا جوانان از خودگذشته تر، پاک تر و در میدان تر هستند و از میان جوانان، ورزشکاران معمولا نسبت به سایرین این ویژگی ها را بیشتر دارند و در بین ورزشکاران کشتی گیران کسانی هستند که مرام آقا و مولایمان علی ابن ابی طالب (ع) را بیشتر به همراه دارند.

سردار یزدی تصریح کرد: ما در طول دوران انقلاب اسلامی دیده ایم که چگونه جوانان ما به تأسی از ائمه به خصوص مولا و سالار شهیدان آقا اباعبداله الحسین (ع) و بزرگانی که آن ها هرکدامشان مرام پهلوانی را از آقا و مولایمان علی ابن ابیطالب به میراث داشتند، افتخار آفرین بوده و پهلوانی کردند.

او تأکید کرد: امروز ما در اینجا به دنبال بیان یک واقعه و یک واقعیت هستیم، واقعه ای که وجود نازنین تختی را گرامی می داریم، حضور ایشان در صحنه های ارزشمند ملی و افتخارآفرینی های که داشتند و واقعیتی که شهداء و رزمندگان و کسانی که برای اعتلای کشور ازخودگذشتگی کردند. آن ها نشان دادند که چگونه می توانند با از خودگذشتگی مدال پهلوانی را برای کشورشان و نه خودشان به ارمغان بیاورند. پهلوانان متعددی در طول تاریخ زینت برگ برگ تاریخ ما بوده اند و آن ها حتی برای نام خودشان هم سعی نکردند مرام پهلوانی را به نمایش بگذارند. آن ها آمدند و امید داشتند که با از خودگذشتگیشان مردممان کشورمان، دینمان و مذهبان را به افتخاری نائل کنند.

فرمانده سپاه تهران گفت: امروز خوشحال هستم که در جمع شما عزیزان هستم و با اطلاع عرض می کنم که فدراسیون کشتی ما توانسته کاری کند علاوه بر توانمندی های جسمی، توانمندی های روحی و معنوی را هر روز نسبت به گذشته افزایش بدهد و توانمندی های روحی است که می تواند جسم و فیزیک فرد را با خودش به اعلا برساند.

سردار یزدی اظهار داشت: ما دیدیم در صحنه های کشتی و در صحنه های نبرد در آن جایی که توانایی های فیزیکی آمادگی نداشته، توانایی های روحی و معنوی دشمن و حریف و رقیب را در مقابل خودش به زانو در آورده است و این را ما در طول تاریخ و به خصوص در قرن اخیر بارها و بارها تجربه کرده ایم.

سردار محمدرضا یزدی فرمانده سپاه تهران بزرگ در پایان گفت: امروز نمونه اش مرحوم تختی را دیده ایم که چگونه در روی تشک که جسمش اجازه ی ادامه رقابت را نمی داد روحش جسم ضعیف را با خود کشید و توانست رقیب و حریف را از صحنه بیرون کند و ما می دانیم که امروز هم مردم ما با حضور معنوی و روحی شان دشمن قدار ظالم را به زانو کشیده اند.