[ad_1]

ستون پنجم دشمن به دنبال آسیب رساندن در جهاد اقتصادی استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بازدید از سامانه هوشمند گمرک در جمع مدیران این مجموعه اظهار کرد: احساس مسئولیت، خودجوشی، فداکاری و شجاعت شما من را به یاد رزمندگانی انداخت که داوطلبانه در دفاع مقدس، به یاری مردم مظلوم آمدند. امروز همان جنگ، بلکه شدیدتر و ناجوانمردانه‌تر در جریان است. در آن روز‌ها دشمن بعثی از سلاح شیمیایی استفاده می‌کرد و در این نبرد، دشمن رفتاری بدتر از آن را نمایش می‌دهد. امریکا از زیر پا گذاشتن حقوق بشر گرفته تا نقض توافقنامه‌های بین الملل فروگذار نکرده است.

این فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس با اشاره به این نکته که تفاوت جنگ امروز با دفاع مقدس این است که صدای بمب و انفجارهایش به گوش مردم نمی‌رسد گفت: صدام هم مانند ترامپ به قطعنامه سازمان ملل بی‌توجهی کرد و دوباره به ایران حمله کرد. اگر آن روز حمله صدام را پاسخ نمی‌گفتیم، سازمان ملل عراق را تایید می‌کرد. امروز هم می‌بینیم که ترامپ برجام را زیر پا گذاشته و اروپایی‌ها هم با همه قول و قرار‌ها با آمریکا همراه شده اند و در تلاش هستند تا ما را تحریم تسلیحاتی کنند!

رضایی با اشاره به اهداف طراحان تحریم اقتصادی گفت: در تحریم به دنبال این هستند که فشار بر مردم را آنقدر زیاد کنند تا تحمل آن برای مردم ناممکن شود و قدرت خریدشان کمتر از دیروز می‌شود.

این استاد دانشگاه جامع امام حسین (ع) با تاکید بر اینکه در اقتصاد باید بافهم و اطلاعات، حوادث را پیش‌بینی کرد، گفت: در جنگ تحمیلی برخی از استان‌های غربی درگیر جنگ بودند و در بعضی از شهرها، از آغاز تا پایان جنگ، خبری نبود، اما الان روستایی نیست که مورد هجمه جنگ اقتصادی قرار نگرفته باشد. ترکش تورم به همه منازل شهر و روستا اصابت کرده است و در چنین فضایی، تلاش و مجاهدت شما جوانان انقلابی در اقتصاد ستودنی است. امروز وقت آن است که با یک دست جهاد اقتصادی و با یک دست نهضت تعاون و احسان به مردم عزیزمان را به پیش ببریم. از یک طرف توانمندسازی و از یکطرف هنگام حمایت و کمک به مردم است.

وی با اشاره به آسیب‌های ستون پنجم به توان اقتصادی کشور گفت: در میدان جهاد اقتصادی، خیانت ستون پنجم آسیب فراوانی وارد می‌کند. در هر عملیاتی در دفاع مقدس، منافقین اخبار تحرکات نیرو‌های ایران را مخابره می‌کردند و ماهواره‌های امریکا هم ما را رصد می‌کردند و به صدام اطلاعات می‌دادند، الان هم برخی افراد که افکار آلوده لیبرالی دارند گاه از سر دلسوزی اقداماتی را صورت می‌دهند که آثار تخریبی‌شان از فعالیت جاسوس‌ها بیشتر است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: الان دشمنان خارجی و داخلی بسیج شده‌اند تا دروازه‌های تجارت ما را بر روی عراق و چین و سایر دوستانمان ببندند. صهیونیست‌ها نیز روی تبادلات تجاری ما با چین و عراق حساس هستند و چالش ایجاد می‌کنند. باید دست آن‌ها را قطع کرد.

وی در پایان افزود: مهمترین تدبیر در امروز تشکیل یک جبهه واحد است، وحدت و هماهنگی و هم افزایی قوای سه گانه از یکطرف و همیاری مردم و دولت با یکدیگر قادر است که بر همه مشکلات غلبه کنیم.

انتهای پیام/ ۱۴۱

[ad_2]