به گزارش خبرگزاری بسیج پرس، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع صبح امروز(سه شنبه) در مراسمی از طرح های حمایتی، درمانی و توانمندساز بازنشستگان نیروهای مسلح رونمایی و همزمان از طریق ارتباط تصویری دو مجتمع رفاهی تفریحی ویژه بازنشستگان نیروهای مسلح در استان گیلان را افتتاح کرد.

امیر حاتمی در ابتدای این آیین طی سخنانی، اظهار کرد: تکریم و احترام پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت که عمر شریف خود را در راه اعتلای میهن اسلامی، اقتدار، امنیت و عزت کشور صرف کرده‌اند، امری ضروری و انکار ناپذیر است.

وی با اشاره به طرح های رفاهی، حمایتی، درمانی و توانمندساز سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، تصریح کرد: این طرح‌ها در حوزه‌های «سامانه بازار اجتماعی کسب و کارهای بازنشستگان نیروهای مسلح»، «مهارت افزایی و آموزش تخصصی مراقبت از سالمند»، «حمایت از اشتغال و کارآفرینی بازنشستگان و فرزندان نیروهای مسلح»، «پرداخت وام قرض الحسنه»، «فاز نخست طرح تحولی نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک» و «سامانه سرآمد سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح» جهت توانمندسازی و خرسندسازی پیشکسوتان نیروهای مسلح در دستور کار ساتا قرار گرفته است.

وزیر دفاع گفت: بهره برداری از مجتمع رفاهی تفریحی نارنج متین چابکسر به مساحتی بالغ بر ۵۹۰۰۰ مترمربع و هتل یاس متین انزلی در زمینی به مساحت ۵۰.۰۰۰ مترمربع، در محیطی با نشاط و مطلوب و با امکانات به روز را جهت ارائه خدمات رفاهی، تفریحی و اقامتی با پذیرش ۷۰۰ خانوار در روز از اقدامات ارزشمند و جهادی سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح است.

امیر حاتمی با بیان اینکه سالانه حدود ۲۰ هزار نفر به مجموعه بازنشستگان نیروهای مسلح کشور افزوده می شود، گفت: ضرورت دارد با برنامه ریزی‌های ویژه به این قشر شریف و پرتلاش، بهترین خدمات را در کمال تکریم و احترام ارائه کنیم.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه و منزلت پیشکسوتان نیروهای مسلح و نیز تأکیدات فرماندهی معظم کل قوا در خصوص تکریم و گرامیداشت بازنشستگان به عنوان قشر خدوم و تأثیرگذار در جامعه، اظهارداشت: پیشکسوتان نیروهای مسلح در سخت ترین برهه های ایران اسلامی با نثار عمر با ارزش خود از میهن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کردند.

امیر حاتمی با بیان اینکه تکریم بازنشستگان، پاسداشت زحمات فراوان این عزیزان است، گفت: برآورده کردن نیازهای مادی و معنوی، ارتقاء منزلت اجتماعی، هویت بخشی فردی و امنیت روانی بازنشستگان، موجبات حفظ سرمایه های اجتماعی کشور را تأمین خواهد کرد.

وی با تقدیر از طرح های رفاهی، حمایتی، درمانی و توانمند ساز که توسط سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح آماده بهره برداری شده است، تصریح کرد: ساتا با ارائه این خدمات خرسندساز باید بگونه‌ای آسایش و آرامش را برای این گنجینه های ارزشمند فراهم کند که محیطی عزتمند، پرنشاط پیش روی زندگی اجتماعی بازنشستگان عزیز قرار گیرد.

وزیر دفاع تأکید کرد: متولیان سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح باید تلاش کنند، با تدبیر و منطبق با نیازها، روحیات و اقتضائات بازنشستگان عزیز به گونه‌ای با بازنشستگان مواجه شوند که شروع بازنشستگی برای کارکنان نیروهای مسلح، آغاز زندگی جدید توأم با نشاط و شادابی باشد.

امیر حاتمی با بیان اینکه بخش مهمی از دوره خدمت بازنشستگان  همزمان با دوران پرحادثه هشت سال دفاع مقدس و مبارزه جهت دفاع از میهن و آرمان‌های مقدس حضرت امام راحل بوده است، خاطرنشان کرد: دوران بازنشستگی که اغلب با کهولت سن، عوارض و بیماری های مختلف همراه است، می بایست بدون دغدغه ها و مسائل رفاهی، درمانی و معیشتی باشد.

وزیر دفاع احترام و اکرام پیشکسوتان امری ضروری دانست و گفت: خانواده‌های نیروهای مسلح از مسوولان وزارت دفاع توقع و انتظار دارند تا در سرحد امکان به نیازها و دغدغه های آنان پاسخ منطقی، بجا و به هنگام داده شود.منبع:مهر