[ad_1]

به گزارش گروه حماسه و جهاد بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، امیر سرتیپ دوم داود عبدی معاون فرهنگی و روابط عمومی وزارت دفاع اظهار داشت: به منظور گرامیداشت یاد و خاطره‌ دانشمند شهید محسن فخری زاده و همچنین با هدف نشر و گسترش و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و روحیه جهادی، ستاد مرکزی بزرگداشت شهید فخری زاده در وزارت دفاع برنامه‌هایی را برای این مهم برنامه ریزی و پیش‌بینی کرده است.

عبدی هدف از تشکیل ستاد بزرگداشت شهید فخری زاده را ایجاد وحدت رویه در برگزاری هر چه با شکوه‌تر چهلمین روز شهادت وی عنوان کرد و گفت: اعلام انزجار از جنایت ددمنشانه استکبار جهانی در ترور یک مقام رسمی وزارت دفاع، الگو سازی سیره شهدا برای مردم و به ویژه نسل‌های جوان رهاورد اصلی این اقدام ارزشی و فرهنگی در عرصه ملی خواهد بود.

معاون فرهنگی و روابط عمومی وزارت دفاع با بیان اینکه برگزاری این مراسم علاوه بر الگو سازی، انسجام و همبستگی ملی و مردمی، تبیین شأن و منزلت شهیدان را به همراه خواهد داشت گفت: برکت خون شهیدان، انقلاب و نظام اسلامی را بیمه کرده است و همواره عاملی اصلی برای پیوند‌های اجتماعی در هر بزنگاه و برهه‌ای بوده است.

عبدی با بیان اینکه مراسم چهلمین روز شهادت مظلومانه این شهید علاوه بر وزارت دفاع به طور ویژه در برخی از سازمان ها، نهاد‌های علمی، پژوهشی و انقلابی و مراجع دانشگاهی همچون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، حوزه‌های علمیه به ویژه حوزه علمیه قم، سازمان انرژی اتمی، دانشگاه شهید بهشتی و دانشگاه تربیت افسری و پاسداری امام حسین (ع) نیز برگزار می‌شود، گفت: ان‌شاءالله کتاب فاخر شهید فخری زاده به عنوان یک کتاب منبع در خصوص شخصیت و اقدامات ارزشمند این دانشمند برجسته، در آینده‌ای نزدیک چاپ و منتشر خواهد شد.

معاون فرهنگی و روابط عمومی وزارت دفاع ادامه داد: ان‌شاءالله با هماهنگی‌های به عمل آمده با وزارت راه و مسکن و شهرسازی، یکی از بزرگراه‌های سطح کشور به نام این شهید بزرگوار هسته‌ای و دفاعی اختصاص خواهد یافت.

وی ساخت بنای یادبود دانشمند شهید فخری زاده در شهر آبسرد دماوند را از دیگر برنامه‌های ستاد بزرگداشت این دانشمند والا مقام عنوان کرد.

امیر عبدی برگزاری کنگره شعر با موضوع شهید فخری زاده توسط حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، برگزاری مسابقات متعدد فرهنگی هنری، ساخت سردیس و تندیس‌های شهید فخری زاده در مجموعه وزارت دفاع، انجام تبلیغات گسترده محیطی، ساخت فیلم مستند با موضوع بررسی ابعاد حقوقی و قضایی ترور شهید فخری زاده، تولید محتوای فاخر در فضای مجازی، چاپ و توزیع هزاران پوستر شهید در سراسر کشور، برگزاری مراسم ویژه در اماکن زیارتی (حرم مطهرآستان قدس رضوی، حرم حضرت معصومه (س) و امزاده صالح (ع))، انتقال خودروی شهید فخری زاده به سازمان حفظ و نشر ارزش‌های دفاع و. را از مهمترین برنامه‌های فرهنگی گرامیداشت شهید فخری زاده در هفته جاری عنوان کرد.

وی خاطرنشان ساخت: برنامه ویژه‌ای نیز در روز چهارشنبه در جوار مزار این دانشمند ممتاز و برجسته در امام زاده صالح با حضور مسئولان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۱۲

[ad_2]