زیارت اربعین گویای مقدمه تشکیل تمدن اسلامی استبه گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از قم، آیت الله «عباس کعبی» عضو مجلس خبرگان رهبری در همایش تجلیل از مقاومت و رشادت مردم مظلوم بحرین، اظهار داشت: اربعین از مهمترین مناسک ما شیعیان است که یکی از مهمترین اهداف آن زنده نگاه داشتن فرهنگ و مکتب عاشورا است و در سال‌های اخیر هر سال شاهد اهتزاز پرچم امام حسین (ع) در نقاط مختلف جهان هستیم.

وی افزود: زیارت اربعین فرزندان امت اسلامی از شیعه و سنی و پیروان ادیان مختلف را جمع کرده است، ملت بحرین ملتی حسینی و دارای روح مقاومت است وحضرت زینب (ع) الگوی زنان بحرینی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به موضوع عادی سازی روابط برخی کشور‌های عربی با رژیم صهیونیستی ادامه داد: رژیم آل خلیفه و آل سعود با عادی سازی روابط خود با اسرائیل در صف افرادی قرار گرفتند که در روز عاشورا در برابر امام حسین (ع) ایستادند.

استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه رسالت امام حسین (ع) رسالت اصلاحی است، خاطرنشان کرد: مسیر مقدس میلیونی زیارت اربعین مقدمه‌ای برای تشکیل تمدن اسلامی و تمهیدی برای ظهور است و همه خیرات در محبت به امام حسین (ع) است.

انتهای پیام/