[ad_1]

زنجیره دفاعی ایران در خلیج فارس آماده پاسخ به هر تهدیدی استبه گزارش گروه دفاعی امنیتی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، امیر دریادار «حمزه‌علی کاویانی» معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش صبح امروز (سه‌شنبه) در مراسم استقبال از شصت و نهمین ناوگروه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی که در منطقه یکم امامت نیروی دریایی ارتش در بندرعباس انجام شد، اظهار داشت: حضور بیگانگان در خلیج فارس هیچ سودی برایشان ندارد، به دشمنان اعلام می‌کنیم پاسخگوی هرگونه تهدیدی به آب‌های ما و منافع کشورمان خواهیم بود.

وی عنوان کرد: نیروی دریایی ارتش در راستای دفاع از منافع جمهوری اسلامی ایران حضور پر رنگی در آب‌های بین‌المللی دارد. حراست، حفاظت از خطوط آبراه‌های بین‌المللی و اسکورت کشتی‌های ایرانی جزو وظایف محوله به ارتش است. ناوگروه شصت و نهم اعزامی ارتش هم در امر اجرای فرامین و برنامه‌های تعیین شده، موفق بوده است.

دریادار کاویانی تصریح کرد: حضور ما در دریا‌ها مداوم، مستمر، با اقتدار و اقتدارآفرین خواهد بود و این حضور در تداوم اجرای فرامین فرمانده معظم کل قواست.

وی خاطرنشان کرد: ناوشکن بومی و توانمند سهند در اولین مأموریت برون‌مرزی در شصت و نهمین ناوگروه اطلاعاتی رزمی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، عازم مأموریت به خلیج عدن شد و توانست از برنامه‌های از پیش تعیین شده موفق و سربلند بیرون بیایید.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: ناوشکن تمام ایرانی سهند که در عرصه دریا‌ها می‌درخشد، یادگار سهندی است که آمریکایی‌ها ناجوانمردانه آن را هدف قرار دادند. ساخت و اجرای مأموریت توسط این ناوشکن مشت محکمی بر دهان کسانی است که مدعی‌اند ایران توان ساخت ناوشکن ندارد.

وی افزود: امروز توانمندی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران فراتر از ساخت ناوشکن بوده و دارای اقتداری است که می‌تواند مشت محکمی در برابر تهدید‌ها به آمریکا وارد کند.

وی تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در دریا‌ها حضور دارد و از ناوگان نفتی، تجاری و شیلاتی کشور حمایت می‌کند.

معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: ناوگروه هفتادم نیروی دریایی ارتش نیز در تداوم حضور مقتدرانه ایران اسلامی در عرصه دریا‌ها به مأموریت اعزام شده و به اجرای مأموریت می‌پردازد.

انتهای پیام/ ۲۴۱

[ad_2]