[ad_1]

به گزارش گروه حماسه و جهاد بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، دیوارنگاره شهید «سجاد زبرجدی» اولین شهید مدافع حرم منطقه ۱۹ تهران، با حضور خانواده معزز شهید، «رضا جلالی» مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران، شهردار و مدیران شهرداری منطقه و فرمانده سپاه ناحیه «ابوذر» رونمایی شد.

مدیر کل امور ایثارگران شهرداری تهران در این مراسم، خدمات شهرداری منطقه ۱۹ را در اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت، بسیار شایسته دانست و از اداره‌های زیباسازی و امور ایثارگران منطقه در ترسیم این دیوارنگاره به عنوان یادگاری ارزشمند، قدردانی کرد.

«جلالی» خدمت بی‌منت به ایثارگران و شهیدان را توفیقی الهی دانست که از جمله آن‌ها برگزاری یادمان شهدا و جمع‌آوری آثار آن‌ها در قالب ۳۵۲ کتاب بوده است.

رونمایی از دیوارنگاره اولین شهید مدافع حرم منطقه ۱۹ تهران+ فیلم

شهردار منطقه ۱۹ تهران نیز در این مراسم، به تقارن آیین رونمایی از دیوارنگاره شهید سجاد زبرجدی با ایام فاطمیه و سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و این اقدام را گام دیگری در راستای زنده نگه داشتن یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست.

«علی توکلی» به اهمیت خدمت به شهروندان پرداخت و افزود: بهترین راه عمل به وصیت شهدا و ادامه راه آنان، خدمت به مردم است که بی‌شک رضایت خداوند را نیز به همراه خواهد داشت.

همچنین، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج ابوذر هم در این مراسم، با تقدیر از شهرداری منطقه ۱۹ تهران برای اجرای این طرح، اظهار داشت: پیش‌تر از این نیز شاهد افتتاح مقبره شهدای بوستان «شقایق» به‌عنوان مأوایی برای انقلابیون و جاماندگان عرصه ایثار و مقاومت بوده‌ایم.

سرهنگ «احمد یوسف‌پور» به اقدامات صورت‌گرفته برای مقابله با کرونا و اجرای موفقیت‌آمیز طرح «شهید سلیمانی» در قالب راه‌اندازی هشت ایستگاه سلامت پرداخت و کاهش فوتی‌های ناشی از کرونا در این منطقه را از تأثیرات و نتایج این طرح دانست.

خاطرنشان می‌شود؛ دیوارنگاره شهید مدافع حرم «سجاد زبرجدی» با هدف تداعی یاد و خاطره این شهید معزز، بر دیوار ملک مشرف به بزرگراه شهید تندگویان (در محله شهرک بستان) با همکاری سازمان زیباسازی شهر تهران نقاشی شده است.

انتهای پیام/ ۱۱۳

[ad_2]