آقای صالحی یک شخصیت علمی برجسته است و با توجه به سوابق علمی، بهتر است که او در مسائل علمی حضور پیدا کند تا در مسائل سیاسی

روز قدس روزی است که همه ملت ایران فریاد انزجار از رژیم جعلی صهیونیستی را سر می دهند و برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین، همواره اعلان آمادگی می کنند. در این بین به جز آحاد مردم، مسئولین هم وظیفه خود دانسته و در این راهپیمایی شرکت می کنند، اما در روز قدس امسال شاهد برخی نا ملایمتی ها از سوی برخی افراد با علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی هسته ای ایران بودیم.
حسین کنعانی مقدم، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرگزاری بسیج پرس در رابطه با این موضوع اظهار داشت: آقای صالحی یک شخصیت علمی برجسته است و با توجه به سوابق علمی، بهتر است که او در مسائل علمی حضور پیدا کند تا در مسائل سیاسی. در یک بازه زمانی آقای صالحی در تیم مذاکره کننده ورود پیدا کرد و مواضع سیاسی ای را اتخاذ کرد که بسیاری از آن مورد انتقاد قرار گرفته شد .
وی ادامه افزود: واکنش های تندی که نسبت به  آقای صالحی صورت گرفت، حاکی از بحث هایی است که در مجلس در دفاع از برجام مطرح کرد و سبب شد تا بعضی از افراد اورا اینچنین مورد قضاوت خود قرار دهند . بهتر بود که آقای صالحی در مسائل سیاسی ورود پیدا نمی کرد  و در همان مسائل علمی به کار خودش ادامه می داد. بالاخره هر کسی که وارد صحنه سیاست می شود باید منتظر چنین حوادث به اینچنینی باشد، چرا که صحنه سیاست شامل برد و باخت هایی است که هیچگونه حریمی برای آن شناخته نشده است.
کنعانی مقدم ابراز داشت: از طرفی دیگر اعتراض هایی که به این شکل صورت می گیرد، کار اشتباهی است . توصیه رهبری این است که در شرایط فعلی ما نباید با برجام به گونه ای برخورد کنیم که جو متشنج در کشور ایجاد شده و یا کشور به سمت و سوی دوقطبی شدن سوق یابد. کمیته های زیر نظری رهبری برجام را رصد کرده و تکلیف هر کسی هم کاملا مشخص شده است  منتها این چنین رفتار هایی دور از شان یک ملت انقلابی است که بخواهد در خیابان نسبت به یک مسئولی که وظیفه خودش را انجام داده اینچنین پرخاشگری کند .
وی در پایان اذعان داشت: پس از فرمان مقام معظم رهبری مبنی بر از سرگیری فعالیت های صلح آمیز هسته ای، سازمان انرژی هسته ای به خوبی توانسته خلا به وجود آمده را پر کند و از نظر زمان بندی به مرحله ای برسد که بتواند آن را جبران کند.
دسته بندی: آخرین اخبار, اخبار ویژه, سیاسی, مصاحبه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>