«مسافران بهشت» فردا به اشتهارد می‌روند/ روایتی از خط شکنان عملیات کربلای ۵به گزارش گروه فرهنگ و هنر بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، آیین رونمایی از مجموعه دو جلدی «مسافران بهشت» نوشته مجید ملامحمدی فردا (چهارشنبه) در شهرستان اشتهارد برگزار می‌شود.

مجید ملا محمدی از نویسندگان فعال کشور در این راستا اظهار داشت: کتاب «مسافران بهشت» در واقع یادنامه شهدای شهرستان اشتهارد است که طی مراسمی، فردا رونمایی خواهد شد.

وی با بیان اینکه هر مجلد هزار تیراژ خواهد داشت، اضافه کرد: جلد اول این کتاب در ۳۱۲ صفحه و جلد دوم در ۳۰۴ صفحه به ۱۳۵ شهید این شهرستان می‌پردازد؛ شهدایی که در جبهه‌های دفاع مقدس، جنگیده‌اند و پس از جنگ، مدافع حرم بوده و به مقام شهادت نائل آمده‌اند.

این مولف در بخش دیگری از سخنانش ابراز داشت: کتاب «مسافران بهشت» پس از چند سال تحقیق و پژوهش گروهی از هنرمندان شهرستان اشتهارد که در قالب مصاحبه، فیلم و… گرد آمده بود، تدوین شده است.

ملامحمدی گفت: در متن این کتاب خاطراتی از خانواده و دوستان شهدا هم قید شده است و در ادامه درباره شهدا هم در کنار خاطرات موارد بیان می‌شود، در پایان هر جلد هم آلبوم تصاویری درج شده که مربوط به تصاویر دست جمعی شهدای اشتهارد است. شهدای اشتهارد در لشکر محمدرسول الله و سیدالشهدا حضور داشتند و معروف است که گردان امام سجاد (ع) اشتهارد از خط شکنان عملیات کربلای ۵ بوده‌اند.

این نویسنده با اشاره به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برنامه رونمایی ابراز داشت: آئین رونمایی از مجموعه دو جلدی «مسافران بهشت» نوشته اینجانب، فردا چهارشنبه ۱۶ مهرماه در شهرستان اشتهارد با حضور مسئولان شهرستان و نیرو‌های بسیجی و خانواده معظم شهدا در حسینیه محله صیاد برگزار خواهد شد.

صاحب امتیاز این کتاب، شهرداری اشتهارد و دفتر حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس این شهر هستند.

مجید ملامحمدی بیش از ۱۵۰ تالیف درباره سیره اهل بیت (ع)، قصه‌های قرآنی، تاریخ اسلام در قالب شعر، داستان و رمان برای نوجوانان دارد و تعدادی از آثار او نیز دفاع مقدسی است. او فرزند زنده‌یاد حجت‌الاسلام محمد محمدی اشتهاردی، از روحانیون اهل قلم است.

انتهای پیام/ ۱۴۱