[ad_1]

رفتارهای رئیس جمهور فرانسه هیچ سنخیتی با دین مسیحیت نداردبه گزارش گروه سایر رسانه‌های بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، «شارلی انویه تکیه» نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی ایران در مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگویی، با اشاره به اظهارات توهین‌آمیز رئیس‌جمهور فرانسه در قبال پیامبر اکرم (ص)، اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران به برکت تلاش‌ها و مجاهدت ملت و به برکت خون شهدا و از جمله شهید حاج قاسم سلیمانی در جبهه‌های مختلف به خودکفایی رسیده و همین باعث عصبانیت غربی‌ها شده است.

وی افزود: اظهارات توهین‌آمیز «امانوئل مکرون» به پیامبر اسلام به این خاطر است که دین اکثر هموطنان ایرانی اسلام است و آن‌ها در واقع به دنبال آن هستند تا با این اقدام ملت ایران و جمهوری اسلامی را هدف قرار دهند و با این اظهارات توهین‌آمیزشان که از سر عصبانیت از پیشرفت‌های ملت ایران است، جلوی این توسعه و پیشرفت‌ها را بگیرند که البته ملت ایران دوراندیش‌تر و بزرگ‌تر از این است که این رفتارها مانع توسعه و پیشرفتش شود.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی ایران در مجلس بیان داشت: «امانوئل مکرون» و امثال او با این اظهارات توهین‌آمیز خود، به‌دنبال ترویج خشونت‌های فرهنگی و سیاسی در سطح جهان هستند و سعی در گسترش این‌گونه رفتارهای غیرانسانی دارند.

«انویه تکیه» خاطرنشان کرد: اظهارات توهین‌آمیز رئیس‌جمهور فرانسه به پیامبر اسلام نشانه آزادی بیان نیست؛ بلکه نشانه افول شخصیت چنین فردی است که این‌گونه اظهارات را مطرح می‌کند و به دنبال پیگیری اهداف خود از این طریق است.

وی افزود: این‌گونه رفتارهای توهین‌آمیز و مذموم از جانب ما محکوم است و جزو خطوط قرمز دین ما به شمار می‌رود.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی ایران در مجلس، با بیان اینکه مقامات فرانسه از جمله «مکرون» مسیحی‌نما هستند، نه مسیحی، اظهار داشت: در دین مسیحیت آمده که همسایه‌ات را مثل خودت دوست بدار و نگفته همسایه مسیحی، بلکه گفته همسایه و اینگونه رفتارهای رئیس جمهور فرانسه هیچ سنخیت و ارتباطی با دین مسیحیت ندارد.

«انویه تکیه» تصریح کرد: ایرانیان آشوری و کلدانی همانند یک سرباز زیر پرچم نظام جمهوری اسلامی دوشادوش دیگر هموطنان به مقابله با دشمنان این نظام و این مرز و بوم می‌پردازند.

منبع: فارس

انتهای پیام/ ۱۱۳

[ad_2]