راهپیمایی در کربلا برای حمایت از فرماندهان شهید مقاومتبه گزارش گروه بین‌الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، جمعیت انبوه زائران اربعین، غروب امروز طولانی‌ترین پرچم «الحشدالشعبی» را در بین‌الحرمین بر دوش گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری «صابرین نیوز»، شهر مقدس کربلا هم امروز شاهد راهپیمایی در حمایت از فرماندهان شهید مقاومت علیه داعش، شهیدان «ابومهدی المهندس» و «حاج قاسم سلیمانی» بود.

شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی، در حمایت از الحشدالشعبی نیروی مقاومت ملی عراق و علیه آمریکا شعار سر داده و این کشور را شیطان بزرگ خواندند.

دولت عراق امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا، عزیمت زائران از کشورهای مختلف جهان به کربلا را بسیار محدود کرده است، اما میلیون‌ها زائر از استان‌های مختلف عراق در حال پیاده‌روی و رسیدن به استان کربلا برای شرکت در زیارت اربعین حسینی هستند.

سازمان الحشدالشعبی با مشارکت دیگر ارکان نیروهای مسلح عراق، طی دو سه سال اخیر با وجود اعلام پایان داعش در این کشور، در جنگ با بقایای این گروهک تروریستی در مناطق حساس و راهبردی عراق، بسیار موفق عمل کرده است، تا جایی که توجیه ائتلاف بین‌المللی موسوم به مبارزه با داعش برای بقای خود در عراق به بهانه مبارزه با داعش را زیر سوال برده است.

کارشناسان معتقدند، نقش گروه‌های الحشدالشعبی عراق در مبارزه با داعش، موجب ناکام ماندن نقشه آمریکا برای ماندن در عراق و تلاش برای تجزیه این کشور شده است؛ از همین رو در مقطع اخیر که تقاضای مردمی از دولت عراق برای اخراج نظامیان خارجی افزایش یافته، محور آمریکایی با پشتیبانی رسانه‌های خود درصدد تخریب چهره الحشد و حذف آن از عرصه عراق است.

این در حالی است که مردم عراق حضور نظامیان اشغالگر خارجی را عامل بی‌ثباتی کشورشان می‌دانند و به دنبال اقدام دی سال ۱۳۹۸ آمریکا در نقض حاکمیت عراق و ترور شهیدان «حاج قاسم سلیمانی» فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و «ابومهدی المهندس» از فرماندهان سازمان الحشدالشعبی در عراق در حمله پهپادی تروریست‌های آمریکایی، پارلمان عراق طرح خروج نظامیان بیگانه از عراق را تصویب کرده است.

انتهای پیام/ ۱۱۳