مدیر انتشارات فرهنگ گستر از انتشار مجموعه شش جلدی«راهنمای فرهنگ جبهه» خبر داد.

به گزارش بسیج پرس؛ محسن مهرآبادی در گفتگویی از انتشار  «راهنمای فرهنگ جبهه» خبر داد و افزود: این مجموعه، یک دائره المعارف کوچک از دفاع مقدس است که در آن جنگ افزارها و جنگ جای‌ها، دسته‌ها و رسته‌ها، واژه‌ها و تعابیر نظامی آمده و عملیات مختلف جنگی معرفی شده‌اند. برای مثال در این کتاب آرپی‌جی، که امروز به یک جنگ افزار قدیمی تبدیل شده یا شنی تانک یا همان زنجیر متحرکی که دور چرخ‌های تانک پیچیده می‌شود معرفی شده‌اند.

مدیر انتشارات فرهنگ گستر همچنین بیان کرد: مجموعه شش جلدی  «راهنمای فرهنگ جبهه»، ابتدای سال ۱۳۹۷ منتشر شده اما پژوهش و گردآوری آن سال‌ها زمان برده است. چراکه برای جمع کردن و نگارش این مجموعه با رزمندگان بسیاریصحبت شده است. پژوهش درباره مکان‌های جنگ و جنگ افزارها هم که پروژه جداگانه و مستقلی بود و حاصل همه این تحقیقات در این راهنما آمده تا پژوهشگران و افراد علاقه‌مند بتوانند به آن مراجعه کنند.

مهرآبادی همچنین از تکمیل مجموعه ۱۰۰ جلدی «فرهنگ جبهه» تا سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: این فرهنگ، جامع‌ترین و مستندترین فرهنگ در ارتباط با هشت سال دفاع مقدس است. تاکنون ۷۷  جلد از این مجموعه منتشر شده؛ مواد خام ۱۳ جلد دیگر هم آماده است که باید پالایش، نگارش و ویرایش شود. برآورد ما این است که نگارش و گردآوری این مجموعه تا سال ۱۴۰۰ به طول انجامد.

دسته بندی: فرهنگی, کتاب و اندیشه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>