رئیس دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به دیدار روز گذشته رهبر انقلاب با اساتید کشور گفت: سخنان رهبر انقلاب درباره دانشگاه حرف دل ما بود.

به گزارش بسیج پرس،سیدحسن صدوق رئیس دانشگاه شهیدبهشتی با اشاره به دیدار روز گذشته جمعی از اساتید کشور با رهبر معظم‌انقلاب اظهار داشت: سخنان روز گذشته رهبر انقلاب درباره دانشگاه‌ها کاملا مرتبط با مسائل مبتلا به دانشگاه‌‌ها بود.

امام خامنه‌ای: راه‌حل منطقی ایران درمسئله فلسطین رفراندوم از فلسطینیان واقعی است/آن استعدادی که قادر به غنی‌سازی ۲۰درصد است، در حل مشکلات صنعت نفت نیز تواناست

وی افزود: سخنان ایشان درباره وجود گسست بین دانشگاه، صنعت و خدمات حرف دل ما بود.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: ایشان به موضوع ارتقا اساتید و پرهیز از مقاله محوری نیز اشاره داشتند. اینکه مقاله‌های اساتید باید مسئله‌محور باشد و مسائل کشور را حل کنند. بدون اینکه مقاله را نفی کنند اعلام کردند ارائه مقاله در سطح بین‌الملل در حد حفظ آبروی کشور در جهان ضرورت دارد اما همه مسئله ما در دنیا این نیست. مسئله ما مسائل کشور است.

صدوق با بیان اینکه ایشان به وظایف اصلی دانشگاه نیز اشاره کردند، تصریح کرد: رهبر انقلاب فرمودند دانشگاه‌ها باید برای مسائل کشور مانند آسیب‌های اجتماعی، اعتیاد، بزهکاری و اقتصاد راه حل ارائه کنند. اینکه دانشگاه قوه عاقله کشور را تربیت می‌کند و از این جهت دارای نقش بسیار مهمی است لذا دانشگاهها باید در تربیت دانشجویان چند بعدی باشند و تک بعدی نباشند.

**توصیه رهبر انقلاب به ایجاد حس وطن‌پرستی در بین دانشجویان

وی گفت: تاکید دیگر رهبر انقلاب به دانشگاه‌ها، تربیت دانشجویان وطن‌پرست و علاقه‌مند به کشور بود. اینکه یاس را در اذهان دانشجویان ایجاد نکنند و حتی اگر خلل‌هایی هست، برطرف کنند. توجه به علوم انسانی و اینکه در کنکور سراسری گرایش به سمت علوم تجربی بیشتر شده است نیز بخش دیگری از سخنان ایشان بود. اینکه دانشگاهها باید این مسئله را آسیب‌شناسی کرده و برای آن راه حل ارائه دهند.

دسته بندی: آخرین اخبار, احزاب, سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>