[ad_1]

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد اظهار داشت: طرح آجر به آجر با هدف گسترش فرهنگ مشارکت مردمی و بسترسازی برای جلب کمک آحاد مردم در مدرسه‌سازی در دستور کار این سازمان قرار دارد.

«مهرالله رخشانی‌مهر» افزود: این طرح به منظور زمینه سازی برای مشارکت افراد خیر با هر سطح از توان مالی، در مدرسه‌سازی آغاز شده و در قالب آن آحاد جامعه با هر میزان درآمد و در هر سطح و طبقه‌ای می‌توانند حتی با اهدای هزینه خرید یک آجر، در مدرسه‌سازی سهیم شوند.

وی با تبیین اهمیت بسته‌های تحولی وزرات آموزش و پرورش در حوزه سازمان نوسازی مدارس اظهار داشت: ۲ بسته تحولی در زمینه «نظام مکان یابی مدارس» و «طرح آجر به آجر» که در شورای‌عالی آموزش و پرورش مصوب شده با حضور رییس جمهوری رونمایی شد که هدف این طرح‌ها فقط جمع آوری منابع مالی نیست بلکه هدف فرهنگ سازی در امر خیر مدرسه سازی است.

رخشانی‌مهر ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها تفاهم نامه‌های با برخی از استانداران بسته شده که تحقق آن نیازمند همراهی همه دستگاه‌های اجرایی در استان‌هاست.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس اضافه کرد: یکی از اقدامات مبتنی بر سند تحول بنیادین، هویت بخشی معماری – ایرانی اسلامی مدارس است تا با روح حاکم بر مدارس هماهنگ باشد.

وی ادامه داد: در استان یزد هم آثاری زیادی در زمینه معماری ایرانی اسلامی وجود دارد که برخی از آنها در مدارس اجرایی شده است.

رخشانی‌مهر افزود: محصول کار ما که همان «مدرسه‌سازی» است باید بالاترین کیفیت را داشته باشد تا بتوانیم با هویت‌بخشی به معماری مدارس، از معماری ایرانی اسلامی بهره بگیریم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان تأسیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز کشور در سال ۷۷ گفت: تاکنون ۳۰ هزار خیر مدرسه ساز در سراسر کشور عضو این مجمع هستند.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته از سوی خیران مدرسه‌ساز  ۱۵۰۰ میلیارد تومان برای این منظور اهدا شده و با اجرای پویش طرح آجر به آجر تلاش می شود تا این فرهنگ در بین تمام اقشار جامعه و سازمان‌ها مختلف نهادینه شود.

دیدار با استاندار، شرکت در نشست با خیرین مدرسه ساز و افتتاح چند مدرسه در شهرستان‌های اردکان و میبد از برنامه‌های معاون وزیر آموزش و پرورش در سفر یک روزه به استان یزد است.

/انتهای پیام 

[ad_2]