عضو سابق تیم ملی تکواندو ایران گفت: دوست دارم یک روزی فضا برای من نیز باز شود تا بتوانم در تیم ملی تکواندو ایران به عنوان مربی فعالیت کنم.

به گزارش بسیج پرس, طی یک سال و نیم گذشته خبری در رسانه‌ها مطرح شد مبنی بر اینکه مهران عسکری عضو سابق تیم ملی تکواندو ایران راهی کشور ترکیه شده و پس از آن با “نورتاتار” قهرمان تکواندو تیم ملی ترکیه ازدواج کرده است.مهران عسکری در طول این یک سال و نیم گذشته زیر نظر فدراسیون ترکیه به عنوان مربی کنار “نورتاتار” فعالیت می‌کرد و حالا به طور رسمی از سوی فدراسیون این کشور به او پیشنهاد همکاری ارائه شده است  و از این پس به عنوان مربی تیم ملی تکواندو ترکیه فعالیت خواهد کرد.

مهران عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سوال که از چه زمانی فعالیت خود را در تیم ملی ترکیه آغاز کرده‌ای، گفت: من نزدیک به یک و نیم سال در کشور ترکیه و کنار همسرم فعالیت می‌کنم و به عنوان مربی تمرینات او را زیر نظر دارم. بعد از این مدت با خبر شدم که مسئولان فدراسیون تکواندو ترکیه فعالیت من را زیر نظر داشته‌اند و سرانجام با دو پیشنهاد از سوی آنها روبرو شدم. پیشنهاد اول این بود که به عنوان بازیکن برای تیم ملی ترکیه بازی کنم و پیشنهاد دیگر این بود که به عنوان مربی برای تکواندو ترکیه فعالیت کنم.

وی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: به هر حال دوست نداشتم روزی  مقابل هم وطنانم روی شیاپ چانگمبارزه کنم و به همین دلیل سرانجام با مشورت‌های فراوان تصمیم گرفتم در عرصه مربیگری به صورت حرفه‌ای فعالیت کنم. در حال حاضر با توجه به توافقی که با مسئولان فدراسیون ترکیه داشتم،  قرار است روی بدنسازی بیشتر متمرکز باشم و در بحث فنی هم دخالت دارم. در واقع بخش اصلی کار من همسرم “نورتاتار” است. خوشحالم از اینکه در طول این مدتی که کنار “نور” بودم مدال طلای قهرمانی جهان و طلای گرندپری را در این مدت کسب کرد.

 عسکری در پاسخ به این سوال که شرایط تیم ملی مردان تکواندو ترکیه به چه صورت است، عنوان کرد: ترکیه هم در تکواندو تیم قوی و خوبی داشت و در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن داشتند اما در حال حاضر مثل گذشته قدرتمند نیستند و قطعا به روزهای اوج خود بازخواهند گشت. سروت تازگل تکواندوکار خوبی بود که آخرین بار در سال ۲۰۱۷ در مسابقات جهانی شکرت کرد اما موفق به دریافت مدال نشد، او سال‌ها برای تکواندو ترکیه زحمت کشید و در حال حاضر نیز در کنار خانواده خود زندگی می‌کند و صاحب دو فرزند است.

مربی تیم ملی ترکیه در پاسخ به این سوال که آیا برای گرفتن تصمیم با فریبرزعسکری نیز مشورت کرده‌ای یا خیر، گفت: ابتدا با پدرم و پس از آن با دایی‌ام برای گرفتن تصمیم مشورت کردم و هر دو نفر مشاوره‌های خوبی به من دادند و سرانجام به جمع بندی رسیدم. به هر حال امیدوارم که بتوانم در عرصه مربیگری موفق باشم. هر چند که دوست دارم یک روزی فضا برای من نیز باز شود تا بتوانم در تیم ملی تکواندو ایران به عنوان مربی فعالیت کنم.
انتهای پیام/ر

دسته بندی: رزمی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>