«دفاع مقدس» دوره‌ای طلایی در تاریخ معاصر کشور استعبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با خبرنگار اخبار داخلی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، اظهار داشت: دفاع مقدس یک دوره طلایی در تاریخ معاصر کشور است؛ مردم در این دوره پس از انقلاب اسلامی با یک انسجام، همبستگی و وحدت با رهبری امام راحل، توانستند در مقابل استکبار جهانی بایستند.

وی تاکید کرد: مردم در دوران دفاع مقدس نه‌تنها تجاوز یک دشمن خونخوار که از حمایت آمریکا و مجموعه‌ای از کشورهای عربی و اروپایی برخوردار بود را خنثی کردند بلکه دشمن را به عقب راندند و در جبهه‌های مختلف شکست دادند.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه هدف اصلی دشمن بعثی از حمله به کشورمان، سرنگونی نظام و تجزیه جمهوری اسلامی ایران بود، گفت: این خواست دشمن با حضور مردم در نطفه خفه شد.

احمدی با تاکید بر اینکه بهترین جوانان کشور در صحنه دفاع مقدس خالصانه و ایثارگرانه حضور داشتند، افزود: دفاع مقدس اوج ایثار، فداکاری، همبستگی و اراده مردم در برابر دشمنان کشور و انقلاب بود.

وی تصریح کرد: پس از مقاومت مردم در دوران هشت سال دفاع مقدس، تمام دنیا فهمید که نمی‌توان در مقابل اراده ملت ایران اقدامی کرد و در واقع پیروزی ملت ایران پس از هشت سال مقاومت تثبیت شد.

معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در پایان خاطرنشان کرد: پس از این دوره طلایی یعنی هشت سال دفاع مقدس، هیچ دشمنی به خودش اجازه نمی‌دهد که ملت ایران را امتحان کند زیرا مردم جواب سخت‌تری را به تجاوزات علیه کشورشان خواهند داد.

انتهای پیام/۴۲۱