به هیچ عنوان نمی توان دلخوش به وعده های خام روسیه بود. روسیه در طول تاریخ نشان داده است که در دقیقه 90 به ایران پشت خواهد کرد

سرهنگ محمد نبی کیخانی، کارشناس مسائل سیاسی استان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرگزاری بسیج پرس در رابطه با حملات موشکی سوریه به رژیم صهونیستی و اتهامات وارده به ایران اظهار کرد : به دلیل اینکه جمهوری اسلامی ایران، پیشتر، رژیم اشغالگر را تهدید به انتقام چند تن از کسانی که اخیرا در حملات تی فور شهید شده بوند کرده بود، اسرائیل این اتهام را به ایران وارد کرده است .
وی در مورد سلاح هایی که سوریه در این حملات استفاده کرد ابراز داشت : هنوز چیزی ثابت نشده است .قبلا هم پهپادهایی از ما رونمایی کردند ویا در جنگ عربستان با یمن موشک های به اصطلاح شده ساخته شده ایران را به نمایش گذاشتند، اما تا کنون نتوانستند چیزی را ثابت کنند .
کیخانی در مورد حملات احتمالی بعدی سوریه چنین توضیح داد : قطعا حملات بیشتری را شاهد خواهیم بود. چون باید به نحوی پاسخ حملات اسرائیل را داد. در غیر این صورت اشغالگران صهیونیست حملات بیشتری را انجام خواهند داد و سوریه را وادار به تسلیم خواهد کرد . این حملات کوچک عقب نشینی صهیونیست های اسرائیلی را به همراه خواهد داشت.
این کارشناس مسائل سیاسی در مورد حمایت آمریکا از اسرائیل اذعان داشت : هر کاری که از دست آمریکا برای اسرائیل بر بیاید، یقینا انجام خواهد گرفت و صهیونیست ها نیز در انجام هیچ نوع جنایتی کوتاهی نخواهد کرد، چون بنابر گفته خودشان، حمله به اسرائیل ، حمله به آمریکا خواهد بود، لذا امریکا قطعا حامی اسرائیل خواهند ماند.
کیخانی در خصوص تبدیل این حملات موشکی به یک جنگ واقعی خاطرنشان کرد: این حملات به یک جنگ واقعی کشیده نخواهد شد . قطعا در نهایت به مذاکرات سیاسی تبدیل می شود.اگر خیال آمریکایی ها در خصوص اسرائیل از بابت پیروزی در سوریه مطمئن بود به حملات خود با شدت بیشتری ادامه می دادند، اما از آن طرف تجربه داعش نشان داده است که آنها پیروز نخواهند شد و قطعا به مذاکرات سیاسی پشت پرده رو می آورند.
سرهنگ کیخانی در پایان و در مورد نقش روسیه در اتفاقات اخیر اذعان کرد: در این جریان نقش روسیه خیلی تعیین کننده است و اگر روسیه در کنار مقاومت بماند قطعا هیچ جنگ اتفاق نخواهد افتاد، اما اگر روسیه خودش را کنار بکشد امکان اینکه جریان مقاومت در سوریه متضرر شود، خیلی زیاد است. به هیچ عنوان نمی توان دلخوش به وعده های خام روسیه بود. روسیه در طول تاریخ نشان داده است که در دقیقه ۹۰ به ایران پشت خواهد کرد و سابقه تاریخی نشان داده که قابل اعتماد نیستند . نتانیاهو در طول این مدت دو بار به روسیه سفر کرده است و بعد از آن هم پوتین، نتانیاهو را به مراسم جشن پیروزی جنگ جهانی دوم دعوت کرد.در پی آن پوتین گفت که سامانه s300 را به سوریه نخواهد داد.در حمله اسرائیل به تی فور، روسیه موضع خوبی در قبال این حمله نشان نداد و همچنین خود بشار اسد هم موضع منفعلانه ای اتخاذ کرد.

دسته بندی: اخبار ویژه, مصاحبه برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>