[ad_1]

توانمندی جوانان ما به دانش روز، زمینه ساز خودکفایی کشور است

به گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از رشت، «ارسلان زارع» استاندار گیلان امروز (چهارشنبه) به مناسبت ۱۳ آبان «روز دانش آموز» و «روز ملی مبارزه با استکبار جهانی» در نشستی با تشکل‌های دانش آموزی استان ضمن تبریک این ایام و گرامیداشت یاد و خاطره ۸۵۰ شهید دانش آموز استان گیلان، اظهار داشت: ۱۳ آبان سالروز تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه است که قطعا زمینه نهضت بزرگ ملت ایران برای نابودی استبداد طاغوت را فراهم کرد.

استاندار گیلان تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) در فرمایشات مختلف خود بارها آمریکا را شیطان بزرگ نامیدند و بر ضرورت تقویت روحیه استکبارستیزی ملت ایران به ویژه جوانان از سنین پایین و دوره دانش آموزی برای نسل‌های آینده تاکید داشتند.

وی در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در سخنرانی تلویزیونی روز گذشته خاطرنشان کرد: ایشان فرمودند که علت اصلی دشمنی‌های آمریکا با نظام اسلامی ایران و مردم دقیقاً به جهت سیاستهای ظالمانه آنان است که ملت ایران نمی پذیرند و زیر بار ظلمشان نمی روند و در واقع سلطه آنان را به رسمیت نمی شناسند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان تاکید کرد: بدیهی است که شرط اصلی و وصول این توفیق و نپذیرفتن ظلم هر مستکبری، مستلزم توانمندشدن است و تحقق این مهم نیز با نیروی انسانی آن کشور و جامعه شکل می گیرد.

وی دانش آموزان را آینده سازان کشور دانست و افزود: دانش آموزان هم با توانمندسازی علمی و ارتقاء سطح دانش و البته تزکیه می توانند توانمند شده و کشور را از هر گزندی مصون دارند؛ ضمن اینکه در شرایطی که دولت‌های استکباری به ویژه آمریکا در تلاشند که مردم و کشور ایران را با روش‌های مختلف به ویژه تشدید تحریم‌ها به زانو درآورند در نقطه مقابل، دستیابی جوانان ما به دانش روز، زمینه ساز خودکفایی کشور است.

زارع با بیان اینکه آموزش و پرورش به عنوان مهمترین و بزرگترین نهاد اجتماعی کشور بیشترین بار مسئولیت تحقق آرمانهای ملت را بر عهده دارد، تصریح کرد: مسیر تعالی و شکوفایی کشور بیش از گذشته از طریق آموزش و پرورش آن هم با شناسایی استعدادها و برنامه ریزی خوب برای تشویق دانش آموزان در جهت هدایت آن‌هاست.

وی با بیان اینکه قطعاً پرورش علمی و اخلاقی، خلاقیت، نوآوری، دین‌داری و اخلاق‌مداری که همواره بر آنها تاکید شده در سطح مدارس امری ضروری است، اظهار داشت: انتظار است که گام‌های اساسی در این راستا برداشته شود و کشور ما از نیروی انسانی متعهد و متخصص برخوردار باشد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: دانش آموزان علاوه بر اینکه روال معمول را در مسیر تحصیلی خود برای دستیابی به علم و دانش طی می کنند، عده ای هم باید با مهارت آموزی در راستای زمینه توانمندسازی کشور در امر تولید و اقتصاد کوشا باشند.

وی متذکر شد: کشور تنها به مدیر، کارمند و پشت میزنشین نیاز ندارد، بلکه در حوزه‌های مختلف نیازمند تکنسین‌ها و متخصصان ماهر است که چرخ اقتصاد کشور را بچرخانند؛ لذا دانش آموزان مشغول به تحصیل در هنرستان‌های کار و دانش و فنی و حرفه ای می توانند در توسعه کشور تاثیرگذار باشند.

زارع در ادامه با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با وجود همه تنگناها و تحریم‌ها به نیازمندی‌های دانش آموزان و تعلیم و تربیت آنان توجه دارد، افزود: دولت در هشت ماه از شیوع ویروس کرونا تمام تلاش خود را به کار بست تا آموزش و پرورش تعطیل نشود.

وی تاکید کرد: بدیهی است که در برخی از نقاط در گیلان و استان‌های دیگر مشکلاتی باشد، لذا در این ارتباط در جلسات شورای آموزش و پرورش استان تاکید کردم هر جایی که نیاز به همکاری دستگاه‌های اجرایی است، حتما همکاری شود.

این نشست با حضور نمایندگان چهار تشکل دانش آموزی استان گیلان شامل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، بسیج دانش آموزی، جمعت جوانان هلال احمر و سازمان دانش آموزی برگزار شد.

بنا بر این گزارش، استان گیلان افزون بر ۳۶۸ هزار دانش آموز دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]