رئیس سابق سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه دستگاه اجرایی کشور با نظام هماهنگ نیست؛ یعنی راهبرد نظام را دنبال نمی‌کند، گفت: به همین خاطر در برجام هرکاری خواسته انجام داده و الان آن را علم کرده و کشور را به سمت دو قطبی می‌کشاند.

به گزارش بسیج پرس، فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی در نشست صمیمی و ضیافت افطاری بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس با بیان اینکه در نظام ما راهبرد مشخصی وجود ندارد، گفت: مثلا در کشور ما یک فردی رئیس جمهور می‌شود و خود را علامه دهر هم می‌داند و هر کاری در دوره مسئولیتش را خوب می‌داند، ولی یک‌دفعه بعد از مسئولیت موضعش تغییر می‌‌کند؛ مثلا داشتن موشک را بد می‌داند!

وی افزود: در بحث‌های ملی ما هم مشکلاتی وجود دارد، مثلا الان در اصفهان مشکلات آب جدی است؛ یکی از دلایل این امر این است که خیلی از مسئولین کشور اصفهانی هستند و حتی قبل از انقلاب هم اینطور بوده به همین خاطر صنایع مهم کشور را در اصفهان راه اندازی کرده اند و بخش مهم آبهای خوزستان و چهارمحال را با تونل به اصفهان انتقال دادند و این خود موجب خشکی بی سابقه ای در دشت های خوزستان شده است، و بیکاری شدیدی به دلیل نبود صنایع در خرمشهر و آبادان به وجود آمده است.

عباسی تصریح کرد: ما نتوانسته‌ایم یک الگوی مناسبی بعد از جنگ برای اداره این مملکت ارائه کنیم. یعنی راهبرد درستی برای بهره گیری از امکانات منطقه‌ای مثل خرمشهر و آبادان از لحاظ دریانوردی و غیره نداشته‌ایم و همه صنایع نیازمند به آب را در نقاط مرکزی کشور مستقر کرده‌ایم!

وی گفت: خلأیی که در دستگاه حکومتی ما وجود دارد این است که دستگاه اجرایی کشور با نظام هماهنگ نیست؛ یعنی راهبرد نظام را دنبال نمی‌کند. به همین خاطر در برجام هرکاری که دلش خواسته انجام داده و الان برجام را علم کرده و کشور را به سمت دو قطبی می‌کشاند ولی در دستگاه اجرایی راهبرد وجود دارد؛ یعنی برجام یک و دو، سند ۲۰۳۰، FATF و … را مرتب پیگیری و اجرا می کند !!!

دسته بندی: آخرین اخبار, احزاب, سیاسی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>