دستگاه‌های مذهبی و رسانه‌ها در مقابله با کرونا به جنبه‌های اعتقادی ورود کنندبه گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ از بوشهر، آیت‌الله «غلامعلی صفایی بوشهری» امروز در نشست تحلیل نقش دعا، توسل و استغفار در دفع بلا با تاکید بر عملیاتی شدن سیاست‌ها و برنامه‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب اسلامی در مقابله با کرونا اظهار داشت: در راستای خدمات رسانی به مردم، جوانان نخبه، انقلابی، داوطلب در مقابله با کرونا باید حضور  و فعالیت جهادی داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، با تاکید بر توجه به دعا، توسل و استغفار در رفع و دفع بلا گفت: در روایت به این مهم تاکیدات فراوانی شده است که استغفار سبب رحمت خداوند متعال و دعا مایه لطف و محبت و عنایت حضرت باری‌تعالی می‌شود.

وی با بیان اینکه در هیچ شرایطی نباید از یاد خدا و استعانت از آن غافل شد گفت: برای نابودی ویروس کرونا و رفع بلا باید از ذات اقدس حضرت حق مسئلت شود.

امام جمعه بوشهر، از مردم، هیئت‌های مذهبی، مساجد، صدا و سیما و اصحاب رسانه تقاضا کرد به امر دعا و استغفار توجه ویژه و برنامه‌ریزی کنند.

صفایی بوشهری بیان کرد: دعای توسل، حدیث کساء دعای هفتم صحیفه سجادیه، زیارت عاشورا و هر دعایی که مردم متدین مناسب می‌دانند در یک فضای سراسر انس با خدا و استمداد از ذات اقدس باریتعالی را مورد توجه قرار دهند.

وی با تاکید بر پخش این نوع دعاها در یک ساعت خاص از طریق صدا و سیما گفت: صدا و سیما در یک ساعت خاصی از شب دعاهایی که مناسب است پخش کند و مردم در آن ساعت  بیننده و شنونده شوند و همزمان دعا کنند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، همراهی مردم استان در قرائت دعاهای یاد شده را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: برای دفع بلایا از جمله نابودی ویروس و بیماری کرونا بهره جستن از دعا امری مهم و ضروری است که مشارکت همگانی طلب می‌شود.

امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه انس با خدا برای انسان خیلی مهم است تاکید کرد: خیلی مهم است که انسان از خداوند متعال در خواست رفع بلایا از جمله ویروس کرونا از جامعه جهانی، جوامع اسلامی، ایران و استان بوشهر کند.

صفایی بوشهری، فوتی‌ها به سبب بیماری کرونا را نگران کننده دانست و بیان کرد: امید می‌رود با دعاهای مردم متدین این بلا از جامعه برداشته شود تا شاهد از دست دادن مردم به سبب بیماری کرونا نباشیم.

انتهای پیام/