به گزارش خبرنگار بسیج پرس قزوین دکتر فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در بازدید دکتر نوبخت از روند ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین بیان کرد: ما در حوزه سلامت بیمارستان های با اشاره دمت ۹۷ سال، ۶۷ سال و ۷۰ ساله داریم و در حوزه حوادث و بلایا فقط یک بیمارستان در استان جوابگوی مراجعه کنندگان است.

وی گفت: به طور متوسط ما هر ده سال در استان قزوین یک زلزله شدید را در قزوین تجربه کرده ایم. دکتر محمدبیگی اظهار کرد: سی میلیون نفر از یازده استان کشور به استان قزوین تردد دارند که ممکن است هریک از این مسافران در طول مسیر دچار بیماری شده و نیاز به خدمات درمانی داشته باشند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت راه اندازی یک مرکز تخصصی درمانی در حوزه حوادث و بلایا در استان قزوین عنوان کرد: به استان قزوین باید بودجه ملی سرانه سلامت تعلق گیرد زیرا در تروما و حوادث حتی یک بیمارستان سوختگی و سوانح در استان وجود ندارد.

وی با اشاره به بیمارستان روانپزشکی قزوین افزود: بیماران روانپزشکی از استان های مجاور در تخت های بیمارستانی استان قزوین بستری می شوند و این در حالی است که بیمارستان روانپزشکی استان قزوین۹۷ ساله است. دکتر محمدبیگی تصریح کرد: یکی از خواسته های به حق مردم استان قزوین این است که برای در دسترسی عدالت در سلامت و نیز دسترسی ۹۰۰ روستای استان که تمام امیدشان دسترسی به بیمارستان دولتی است، یک بودجه ویژه اختصاص دهید.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین توسط قرارگاه خاتم الانبیا سپاه پاسداران اضافه کرد: مردم استان قزوین یک دستاورد ویژه از سفر شما می خواهند که آن ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی استان است که نه تنها مردم استان قزوین بلکه تمامی مسافرانی که تا مرز غربی کشور تردد دارند و اگر جانشان در این جاده ها به خطر افتد به این مرکز نیازمندند.

وی ضمن اشاره به این نکته که پیش از این قرارگاه خاتم پیمانکار ساخت این بیمارستان بود و متاسفانه وجود برخی تقابل ها و عدم همدلی ها موجب شده تا این اتفاق رقم نخورد گفت: پیشنهاد بنده این است که با انعقاد قرارداد با قرارگاه خاتم، سرعت بیشتری بر ساخت این بیمارستان ایجاد شود. گفتنی است با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور، مقرر شد تا هفته آینده طی دیدار با سردار محمد مسوول قرارگاه خاتم سپاه پاسداران، قراردادی جهت ساخت این بیمارستان منعقد شده و روند ساخت بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی استان قزوین با سرعت پیگیری شود.

۱۰۱۰/ت۳۰/ب