[ad_1]

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس امیر حاتمی در حاشیه افتتاح نمایشگاه صنایع ریلی درباره همکاری وزارت دفاع و شرکت راه آهن در خصوص خودکفایی صنعت ریلی اظهار داشت: این یک مسیر آزموده شده برای ماست و با این شرایط رو به رو بودیم؛ باید رویکرد جهاد خودکفایی را در شرایط کنونی در پیش بگیریم.

وی افزود: در صنعت دفاعی نیز دشمنان می‌خواستند جلوی پیشرفت ما را بگیرند اما ما با اتخاذ همین روش جهاد خودکفایی توانستیم امروز در شرایط خوبی از نظر دفاعی قرار بگیریم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: با وجود اینکه دشمنان مشکلات زیادی برای ما و مردم ما ایجاد کرده‌اند اما توانسته‌ایم به جایی برسیم که بسیاری از نیازهای خود را تأمین کنیم. نیروهای مسلح ما نه تنها وابسته نیستند بلکه کاملاً متکی به داخل هستند. در حال حاضر صنایع دفاع یک مجموعه تولیدکننده و صادرکننده است. ما دفاتر متعدد طراحی و توسعه فناوری داریم، همچنین مجموعه‌های ساخت قابل توجهی در این صنایع شکل گرفته است، با این ساز و کار توانسته‌ایم با روش ارتقا کیفیت دست یابیم و از سوی دیگر قیمت تمام شده را کاهش دهیم.

امیر حاتمی با بیان اینکه در تلاشیم این تجربه را به همه بخش‌های کشور اعم از خودرو، دریایی، هوایی و ریلی منتقل کنیم، افزود: اصل این ساز و کار بسیار باارزش است و ما با ظرفیت مازاد خود، به راه آهن کمک می‌کنیم.

وزیر دفاع یادآور شد: اما اول دفاع، دوم دفاع، سوم دفاع و در مراحل بعد به سایر بخش‌ها کمک خواهیم کرد. این همکاری‌ها با راه آهن منسجم خواهد شد و کمک می‌کنیم در صنعت ریلی وابستگی به خارج قطع شده و خودکفا شویم.

[ad_2]

منبع:مهر