[ad_1]

درگذشت ولید المعلم ضایعه‌ای برای سوریه و جهان عرب استبه گزارش گروه بین‌الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، دفتر سیاسی انصارالله یمن با صدور بیانیه‌ای درگذشت «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه را به دولت و ملت این کشور تسلیت گفت.

در این بیانیه آمده است: با نهایت تأسف و اندوه خبر درگذشت ولید المعلم وزیر خارجه و معاون نخست وزیر سوریه را دریافت کردیم. درگذشت المعلم، ضایعه‌ای برای سوریه و جهان عرب است به ویژه که وی نمونه و الگویی سیاسی در دفاع از موضوعات عربی در محافل بین المللی بود. وی حقیقتاً یکی از مردان درخشان سرزمین شام بود که عالم به امور منطقه و دنیا بود و رفتن وی تنها ضایعه‌ای برای مردم سوریه نیست. وی به همراه دولت و مردمش و ارتش سوریه در برابر یورش تکفیری‌های مورد حمایت آمریکا و غرب ایستاد و درگذشت وی ضایعه‌ای برای جهان عرب است که وی حامی موضوعات آن در محافل بین المللی و منطقه‌ای بود.

دفتر سیاسی انصارالله یمن در این بیانیه افزوده است: به این مناسبت ما به ملت سوریه و ارتش و ریاست جمهوری و خانواده آن مرحوم تسلیت عرض می‌کنیم و برای خانواده وی صبر طلب می‌کنیم.

همچنین «محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن هم درگذشت ولید المعلم وزیر خارجه سوریه را به رئیس جمهوری و ملت سوریه تسلیت گفت.

محمد عبدالسلام در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: درگذشت قله استوار و معلم دیپلماسی سوریه، ولید المعلم وزیر امور خارجه را به رهبر و ملت سوریه تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند برای خانواده و بازماندگان ایشان صبر مسألت می‌کنم.

انتهای پیام/ ۲۴۱

[ad_2]