دادگاه عالی تجدیدنظر بحرین حکم صادره علیه بانک المستقبل را تأیید کردبه گزارش گروه بین‌الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، «محمد جمال سلطان» دادستان کل بحرین اعلام کرد که دادگاه عالی تجدید نظر جنایی امروز (دوشنبه) احکامی را در رابطه با پنج پرونده ادعایی پولشویی که متهمان آن سه مسئول بانک المستقبل و دو بانک ایرانی است، صادر کرد.

مطابق با این حکم، سه مسئول بانک مذکور به پنج سال حبس و این مسئولان و بانک‌های مذکور در مجموع به پرداخت ۳۵ میلیون دینار غرامت محکوم شدند و علاوه بر آن مبالغ حواله موضوع جرم به مبلغ ۸۰ هزار دلار نیز مصادره می‌شود.

به نوشته روزنامه بحرینی «الأیام»، دادستانی کل بحرین بانک المستقبل را که زیر نظر دو بانک ملی و صادرات ایران فعالیت می‌کرد، به «پولشویی و حمایت از تروریسم» متهم کرده است.

دولت بحرین در سال ۱۳۹۴ اعلام کرد که در حال اقدام برای تعطیل کردن شعبه بانک المستقبل در منامه است، این بانک در سال ۱۳۸۳ با سرمایه‌گذاری مشترک دو بانک ملی و صادرات و بانک «الاهلی یونایتد» بحرین تأسیس شد و با کسب مجوز از بانک مرکزی بحرین دفتر مرکزی خود را در منامه افتتاح کرد.

«خالد بن احمد» وزیر خارجه وقت بحرین نیز در فروردین سال ۱۳۹۷ مدعی شد که بانک المستقبل از گروه‌های تروریستی حمایت مالی بعمل می‌آورد.

انتهای پیام/ ۲۴۱