خطابه جمعه همدلی مؤمنانه را در جامعه اسلامی دنبال کرده استبه گزارش گروه اخبار داخلی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، وزیر کشور در پیامی به مناسبت پنج مرداد؛ سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی در تهران، از تلاش مجموعه فعالان ستادهای نماز جمعه و همچنین مسئولین و اعضای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، برای زمینه سازی یکپارچگی و همدلی مؤمنان در میعادگاه هفتگی نماز جمعه، صمیمانه تقدیر کرده است.

متن کامل این پیام بدین شرح است:

باسمه تعالی

پنجم مرداد ماه سالگرد اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و یادآور اهتمام امام امت (ره) در احیای این سنت اسلامی و تحقق شجره ای اصلاح گر و وحدت بخش است که با خون پاک استوانه‌های علم و عمل انقلاب اسلامی؛ یعنی شهدای مظلوم محراب شکوفا شد و با حضور مؤمنانه مردم از اقشار و طبقات گوناگون استمرار یافت.

هرچند بیش از ۴ دهه پر فراز و فرود از آن روزگار گذشته است؛ اما در همه این مراحل، نقش سازنده و مقوم فریضه و خطابه جمعه، از سخت‌ترین سال‌های تثبیت و استقرار نظام و دفاع مقدس تا دوران تشدید تحریم‌های بی سابقه و ظالمانه علیه ایران، و بلکه تا شرایط شیوع بیماری همه گیر کرونا، تدوام یافته و تعاون و همدلی مؤمنانه را در جامعه اسلامی، دنبال کرده است.

البته تلاش برای مشارکت هرچه بیشتر جوانان و اقشار گوناگون، ارائه مؤثر و عملی جلوه‌های تقوای سیاسی و اجتماعی و بصیرت افزائی متوازن در خصوص همه ابعاد و عرصه‌های سیاست و اجتماع، می‌تواند نوید بخش اعتلای اقامه این فریضه عبادی و سیاسی باشد.

به همین مناسبت، با اشتیاق بسیار، از تلاش مجموعه فعالان ستادهای نماز جمعه و همچنین مسئولین و اعضای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، برای زمینه سازی یکپارچگی و همدلی مؤمنان در میعادگاه هفتگی نماز جمعه، صمیمانه تقدیر می‌کنم و توفیق روزافزون این برادران و خواهران ایمانی را خواستارم.

امید است با توفیق الهی و در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) و راهبری داهیانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و با تلاش دست اندرکاران و اهتمام خطبای گرانقدر جمعه در سراسر کشور، شاهد استمرار و ارتقای دعوت عملی و نافذ به تقوی و پرهیزگاری، روشنگری و هدایت گری متوازن سیاسی و فرهنگی و اجتماعی و تحقق عملی امر به معروف و نهی از منکر در سطوح مختلف اجتماعی از سنگر نمازهای دشمن شکن جمعه باشیم.

عبدالرضا رحمانی فضلی
وزیر کشور

انتهای پیام/۳۴۱