[ad_1]

به گزارش بسیج پرس پرس، کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران با همراهی سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و علی اصغر جعفری رئیس موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، از موزه و سراسرنمای مقاومت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و نمایشگاه پایان حکومت داعش، بازدید؛ و با حضور در مقبره‌الشهدای این‌موزه، به مقام شامخ شهدای آرامیده در این‌مکان، ادای احترام کرد.

خرازی در این‌بازدید گفت: من چندسال پیش از تالارهای هفت‌گانه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کرده بودم اما موزه و سراسرنمای مقاومت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و نمایشگاه پایان حکومت داعش را که به‌تازگی افتتاح شده، ندیده بودم. اقدامات انجام گرفته در این موزه انصافاً کار بزرگ، ارزشمند و قابل تقدیری در ثبت تاریخ دفاع مقدس، مقاومت و نهضت‌های اسلامی است.

وی موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را مجموعه آموزنده به ویژه برای نوجوانان و جوانان و دانشجویان جهت شناخت تاریخ معاصر برشمرد و گفت: بازدید از این موزه موجب می‌شود تا مردم از عظمت ایثار و فداکاری‌هایی که برای استقلال و آزادی این ملت و دیگر ملت‌های اسلامی شده، بهتر آگاه شوند. از این جهت این مجموعه کار بسیار زیبا و قابل تقدیری است. مخاطبان موزه و سراسرنمای مقاومت سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی و نمایشگاه پایان حکومت داعش علاوه بر عموم مردم ایران، مردم دیگر کشورهای جهان هم هستند و این موزه می‌توانند در سطح بین المللی نیز بازدیدکنندگانی، داشته باشد.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران همچنین درباره بخشی از این موزه که به زندگی و اقدامات سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در دوران هشت سال دفاع مقدس و جبهه مقاومت اختصاص دارد، گفت: شهید سلیمانی چه در دوران دفاع مقدس، چه در حمایت از مردم مسلمان کشورهای منطقه که در راه آزادی می‌جنگند، نقشی بی‌بدیل داشت. همچنین توانایی‌های وی هم در عرصه عملیات‌های نظامی و عرصه دیپلماسی، عجیب و بی‌نظیر بود. جا داشت مراحل مختلف زندگی و ابعاد مختلف شخصیتی سردار شهید سلیمانی در قالب یک موزه به نمایش گذاشته شود که در این مجموعه تلاش شده این کار انجام شود تا به عنوان برهه‌ای از تاریخ ایران زنده باشد و مورد استقبال دیگران قرار بگیرد.

[ad_2]

منبع:مهر