به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یزد، دانش آموز شهید «محمد دهقان بنادکوکی» فرزند علی اکبر و حلیمه زارع در روستای بنادکوک دیده به جهان گشود.

تحصیلات خود را در دبستان میثم و سپس در مدرسه راهنمایی زادگاهش سپری کرد. دوره متوسطه را تا سال دوم رشته علوم تجربی در دبیرستان رسولیان یزد ادامه داد، سپس به دانشگاه جبهه عزیمت کرد.

محمد که ماجرای شفا گرفتن او در کودکی زبان‌زد مردم روستا است؛ به مطالعه و خلاصه‌برداری از کتب مذهبی اهمیت زیادی می‌داد به همین دلیل کتابخانه‌ی عمومی زادگاهش به نام وی نام‌گذاری شد.

شهید محمد دهقان سومین فرزند خانواده و برادر شهید «یدالله دهقان» است.

وی پس از دو نوبت شرکت در جبهه‌های جنوب و غرب در جریان عملیات والفجر ۲ بر اثر اصابت ترکش و متلاشی شدن پیکرش شربت شهادت را نوشید و آسمانی شد.

وصیت‌نامه شهید:

بسم الله الرحمن الرحیم

«یاایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی فادخلی جنتی»

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و با سلام بر حضرت مهدی (عج) و نایب بر حقش امام خمینی و با درود بر شهدای راه اسلام و ادامه دهندگان راه آنان.

چند جمله ای به عنوان وصیت‌نامه به امت اسلامی و پدر و مادر و برادران و خواهرنم عرضه می‌دارم:

در ابتدا خداوند تو را سپاس می‌گویم که هم‌چو رهبری عطا کردی و تو را سپاس می‌گویم که ما را با رهبری او از لج‌نزار ظلمت و سیاهی نجات دادی و نگذاشتی که ما در تاریکی‌ها و ظلمات هلاک شویم.

ای خداوند مهربان تو را سپاس می‌گوییم که راه سعادت را به ما شناساندی. ای خداوند سبحان تو را سپاس می‌گویم که توفیق دادی تا خود را از بدبختی نجات دهم و خود را به سرزمین عاشقانت برسانم.

اکنون که این همه توفیق دادی بالا برنده درجات توفیقم ده که خون ناقابل خود را به پای درخت اسلام و در راه احیای دین تو به زمین بریزم.

اللهم الرزقنی الشهاده فی سبیلک چقدر عالی است که انسان ندای حق را پاسخگو باشد و چقدر صفا دارد که انسان با پروردگار یکتا را اطاعت کنند و چقدر زیباست که انسان به هنگام جهاد در راه خدا هم چون کبوتری به سوی خدایش پرواز کند و این هنگام، هنگام آغاز حیات و زنده شدن انسان است.

هنگام آزادی مؤمن از زندان است. از زندان دنیای فریبنده و اکنون که زمان امتحان الهی فرا رسیده است.

هر مومنی باید لباس جهاد بپوشد و در پی آن باشد که سعادت را برای خود و عزت و شرافت را برای اسلام و مسلمین بدست آورد من که تصمیم خود را گرفته ام. من هم‌همچون امام حسین (ع) مرگ با شرافت را بهتر از زندگی ننگین می‌دانم اگر در جبهه  زیر ضربات گلوله و توپ و خمپاره با هدف مقدس پاره پاره شوم این مرگ را بهتر از آن می ‌دانم که در بستر با ذلت بمیرم.

چون علی اکبر امام حسین (ع) در میدان جنگ با هدف مقدس شهید شد و اینک که برای دفاع از اسلام و حیثیت و میهن اسلامی به سنگر جهاد و مبارزه می‌روم.

آرزو دارم که روزی با پیکر خونین در میدان انتخاب عاشقان الله هنگام جهاد در راه خدا به فوز عظمای شهادت نایل آیم چون که فهمیده‌ام شهادت نزدیکترین راه تقرب به خدا و عالمیان است و به گفته امام عزیز: «این راهی است که باید بپیماییم سفری است که باید برویم چه بهتر که در راه خدمت به اسلام و ملت شریف اسلامی شربت شهادت ننوشیم و با سرفرازی به لقاءالله برسیم و این همان است که اولیاء خدا آن را آرزو می‌کردند و در مناجات‌هایشان آن را از خداوند طلب می‌کردند».

در معبد عشق جان فدا باید کرد                 یعنی به حسین (ع) اقتدا بایدکرد

بی سر به لقای یار رفتن                          دینی است که اینگونه ادا باید کرد

برادران و خواهران هدف ما مقدس و الهی است نه برای خاک می‌جنگیم و نه برای قدرت ما برای حفظ دیانت و شرافت خود مبارزه می‌کنیم. برای دفاع از اسلام عزیز و میهن اسلامی خود مبارزه می‌کنیم بنابراین خود را برای مبارزه با دشمنان خدا از قبل آماده‌تر کنید.

وصیتم به شماها این است که راه شهدا را ادامه دهید و رهرو امام باشید و وحدت خود را بخوبی حفظ کنید. و شما پدر و مادرم امیدوارم که هنگامی که خبر شهادتم را شنیدید خدا را شکر کنید که توفیق یافتید امانت خداوند را سالم به او تحویل دهید افتخار کنید که فرزندانتان در راه اسلام شهید شد ناراحت نباشید چون من راهم را با آگاهی انتخاب کردم و به آرزوی خود رسیده‌ام.

هروقت به یادم افتادید و خواستید گریه کنید به یاد امام حسین (ع) و اهل بیت او گریه کنید صبور باشید تا دیگران هم از شما سرمشق بگیرند و بدانید که طبق آیه شریف: «ان الله مع الصابرین».

خداوند با صابران است.شما در حق من خیلی زحمت کشیدید و من نتوانستم در عمرم حق شما را ادا کنم مرا ببخشید و حلالم کنید. شما برادران و خواهرانم قرآن و نماز و دعا را فراموش نکنید قرآن را بخوانید و سعی کنید آن را بفهمید و مرا حلال کنید و برای قبول شهادتم دعا کنید.

در آخر از تمام رفقا و دوستان و همشهری‌ها می‌خواهم که از بدی‌های من در بگذرید. پروردگارا ما را به راه راست هدایت بفرما و از شر شیطان محفوظ بدار. بارالها ما را به نور ایمان و به نور توحید روشن و منور فرما و از بدی‌ها و گناهانمان درگذر.

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.

«والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته»

۲۱ ماه مبارک رمضان مطابق با ۱۳۶۲/۴/۱۲

محمد دهقان بنادکوکی

خدایا توفیقم ده که خون ناقابل خود را به پای درخت اسلام بریزم

انتهای پیام/