حمله راکتی به تیپ ۱۱۰ الحشدالشعبی در استان «دیالی» عراقبه گزارش گروه بین‌الملل بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، تیپ ۱۱۰ الحشدالشعبی در استان «دیالی» عراق، هدف حمله راکتی قرار گرفت.

بر اساس اعلام پایگاه خبری «صابرین نیوز» این حمله با هشت راکت و به پایگاه الحشدالشعبی در منطقه السعدیه، در شمال شرق استان دیالی صورت گرفته است.

طی روزهای اخیر حملات به الحشدالشعبی افزایش یافته است. بامداد یک‌شنبه جنگنده‌های آمریکایی به مناطقی در نزدیکی پایگاه سازمان الحشدالعشبی در منطقه «عکاشات» در استان الانبار حمله کرده بودند.

این در حالی است که بعدازظهر شنبه (به وقت تهران) یک منبع آگاه امنیتی عراق در گفت‌وگو با المعلومه، از پرواز مشکوک شماری از هواپیماهای آمریکایی بر فراز شهرهای استان الانبار در غرب این کشور خبر داده بود. 

الحشدالشعبی با مشارکت دیگر ارکان نیروهای مسلح عراق، طی دو سه سال اخیر با وجود اعلام پایان داعش در این کشور، در جنگ با بقایای این گروهک تروریستی در مناطق حساس و راهبردی عراق بسیار موفق عمل کرده است، تا جایی که توجیه ائتلاف بین‌المللی موسوم به مبارزه با داعش برای بقای خود در عراق به بهانه مبارزه با داعش را زیر سوال برده است.

کارشناسان معتقدند، نقش گروه‌های الحشد الشعبی عراق در مبارزه با داعش موجب ناکام ماندن نقشه آمریکا برای ماندن در عراق و تلاش برای تجزیه این کشور شده، از همین رو در مقطع اخیر که فشار بر دولت عراق برای اخراج نظامیان خارجی افزایش یافته، محور آمریکایی با پشتیبانی رسانه‌های خود درصدد تخریب چهره الحشد و حذف آن از عرصه عراق است.

این در حالی است که مردم عراق حضور نظامیان اشغالگر خارجی را عامل بی‌ثباتی کشورشان اعلام می‌کنند و به دنبال اقدام آمریکا در نقض حاکمیت عراق و ترور شهیدان حاج قاسم سلیمانی فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و ابومهدی المهندس از فرماندهان گروه الحشد الشعبی، پارلمان عراق طرح خروج نظامیان بیگانه از عراق را تصویب کرد.

انتهای پیام/ ۱۱۳