[ad_1]

حضور نیروهای بیگانه موجب تشدید مشکلات در منطقه می‌شودبه گزارش گروه اخبار داخلی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، در تماس تلفنی روز گذشته محمدجواد ظریف با همتای ژاپنی، در مورد تحولات بین‌المللی، منطقه و روابط دوجانبه تبادل نظر شد.

وزیر امور خارجه کشورمان انتخاب «سوگا» به سمت نخست‌وزیر و همچنین انتصاب مجدد موته گی به سمت وزیر امور خارجه را تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد: سیاست پیشین این کشور در تلاش برای ایفای نقش ژاپن در کمک به ثبات منطقه در دولت سوگا نیز ادامه یابد.

ظریف با اشاره به لزوم استفاده جمهوری اسلامی ایران از منابع ارزی خود در ژاپن، اعمال محدودیت‌های غیر قانونی توسط رژیم آمریکا در این مسیر را محکوم کرد و جلوگیری از خرید دارو و غذا برای مردم ایران را جنایت علیه بشریت دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: از دولت ژاپن توقع داریم در چارچوب تعهد عام کشورها به اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت از جمله قطعنامه ۲۲۳۱، مانع از این اقدام غیر قانونی آمریکا شود.

وی همچنین از حمایت های ژاپن از ایران در مبارزه با کرونا تشکر و اظهار امیدواری کرد همکاری‌های دو کشور در روابط دوجانبه گسترش یابد.

ظریف در خصوص برجام تاکید کرد: بسیار مهم است که تمام تلاش خود را بکار گیریم تا طرف‌های دیگر هم تعهدات خود ذیل این توافق را انجام دهند.
 
وزیر امور خارجه کشورمان بر نقش فعال و سازنده جمهور اسلامی ایران در ایجاد صلح و ثبات در منطقه تاکید کرد و افزود: حضور نیروهای بیگانه نه تنها کمکی نمی‌کند، بلکه موجب پیچیدگی و تشدید مشکلات در منطقه می‌شود.

«موته گی» از ارسال پیام تبریک ظریف تشکر کرده و بر تقویت همکاری‌ها در مبارزه با کرونا و ارسال تجهیزات پزشکی با استفاده از منابع مالی ایران تاکید کرد و گفت: موضع ژاپن در تلاش برای ثبات سازی در خاورمیانه تغییر نکرده است.

انتهای پیام/ ۱۵۱

[ad_2]