[ad_1]

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از یاسوج، وصیت‌نامه‌های شهدای استان کهگیلویه و بویراحمد حاوی سفارشات ارزشمندی از جمله سفارش به رعایت «عفاف و حجاب» است که به‌مناسبت هفته «عفاف و حجاب» به مرور بخشی از این وصیت‌نامه‌ها پرداختیم.

شهید عبدالله نژادتقوی

ای خواهرانم! خودتان بهتر می‌دانید زینب چگونه زندگی می‌کرد مانند زینب باشید حجاب خود را حفظ کنید چون حجاب تو، کوبنده‌تر از خون سرخ من است.

شهید علی‌حسن ظفری

به خواهرانم سفارش می‌کنم، برایم عزاداری نکرده و همچون زینب کبری با حفظ حجاب، صبر و شکیبایی و متانت را پیشه خود نموده و از زحماتی که در این رابطه برایم کشیده‌اید؛ بی‌نهایت قدردانی و سپاس‌گزاری می‌کنم.

شهید سید خداداد عبادی‌فر

ای خواهرم! تو باید زینب‌وار باشی و اگر زینب با سخنانش مجلس یزید را به هم ریخت؛ تو هم با حجابت دهن منافقین و مفسدین را خرد نمایید.

شهید میثم افتخاری

مادرم! به خواهرانم بگو که ای خواهر! پاسدار عفت باشید و بکوشید زنیب‌گونه عمل کنید و پیام برادران شهیدت را به گوش جهانیان برسانید، چرا که وظیفه شما، سخت سنگین است.

شهید قربان همتی

شما زن‌های انقلابی! باید درس آموزنده را از فاطمه (س) بانوی بزرگ اسلام و سرور زنان عالم یاد بگیرید.  ای زنانی که ادعای اسلامی می‌کنید شما هم باید آن طوری که فاطمه (س) زندگی می‌کرد زندگی کنید؛ مسأله حجاب و شرف را رعایت کنید. شما هم باید آن طور باشید.

شهید علی بام‌نشین

وصیت من به خواهرانم این است که حجاب خود را رعایت کنید چرا که حجاب شماها کوبنده‌تر است از قطره خون من که در صحرای گرم خوزستان ریخته می‌شود.

شهید کرمعلی چامی‌نژاد

خواهرانم! زینب‌گونه باشید و حجاب خودتان را حفظ کنید. می‌دانم برایم ناراحت می‌شوید اما بر سر و صورت خودتان نزنید که دشمن شاد می‌شود. برایم لباس سیاه نپوشید و سبز بپوشید. ای خواهرانم و همسر مهربانم! در حفظ حجاب خود کوشا باشید آن طوری که روش حضرت فاطمه (س) بود شما هم باشید چون با این اعمال روح من شاد می‌شود.

انتهای پیام/

[ad_2]