به گزارش بسیج پرس پرس به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت و منابع انسانی، بر پرهیز و خودداری از رفتار جزیره‌ای و باندی در تمامی ارکان وزارت راه و شهرسازی تاکید و اظهار کرد: انتظار می‌رود تا معاونت توسعه و مدیریت برنامه ریزی در کوتاه‌ترین زمان ممکن با همفکری و تدبیر، نقشه توسعه و اصلاح ساختاری وزارت راه و شهرسازی را با توجه به ظرفیت‌های نیروی انسانی وزارت راه و شهرسازی تهیه و تدوین کند.

وی با اشاره به اینکه باید اصلاحات به گونه‌ای باشد که رضایتمندی مردم را از خدمات کارکنان وزارت راه و شهرسازی در پی داشته باشد، توضیح داد: حرکت به سمت و سوی دولت الکترونیک سیاست کلی است که باید تابع آن باشیم و انتظار است تا ساختار سازمانی و جمعیت انسانی بر روی این فرآیندها تعریف و بارگذاری شود.

وزیر راه و شهرسازی بر توجه تمامی کارکنان وزارت راه و شهرسازی بر افراد جامعه و غافل نشدن از نیازها و خواسته‌های آنها تاکید و به نقش رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای بازتاب مشکلاتی که مردم با آن دست به گریبان هستند اشاره کرد و توضیح داد: نباید این فرصت را به شبکه‌های اجتماعی و یا رسانه‌های معاند خارج از کشور بدهیم که مشکلات درون کشور را با تحلیل‌های نادرست ارائه دهند. باید تلاش کنیم تا مشکلات مردم را در حوزه‌های تحت مسئولیت حل و فصل کنیم و موجب رضایتمندی عمومی شویم.

همه کارکنان وزارت راه و شهرسازی امسال خانه دار می‌شوند

وی در عین حال بر توجه به معیشت کارکنان وزارت راه و شهرسازی و زیرمجموعه‌های آن تاکید کرد و گفت: تا پایان سال ۹۹ نباید حتی یک نفر از پرسنل وابسته به وزارت راه و شهرسازی فاقد مسکن باشد و باید ثبت نام مسکن برای تمامی کارکنان انجام شود.

پرداخت وام ودیعه مسکن به زودی آغاز می‌شود

وزیر راه و شهرسازی ثبت نام ودیعه مسکن (تسهیلات مرابحه کالا و خدمات) را از تمهیدات وزارت راه و شهرسازی در ایام کرونا برای کمک به مردمی عنوان کرد که این بیماری زندگی آنها را با مشکل مواجه کرده است و افزود: طبق آمار بیش از دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که پالایش آنها آغاز شده است و به زودی به واجدان شرایط تسهیلات ودیعه مسکن تعلق خواهد گرفت.

اسلامی بر پاسخگویی ادارت کل راه و شهرسازی استان‌ها و از جمله تهران برای رفع مشکلات مردم تاکید کرد و گفت: در مراکز پرجمعیتی برای پاسخگویی به مردم و خواسته‌های آنها تدابیری اندیشیده شود.

وزیر راه و شهرسازی بر اصلاح ساختاری و جوان گرایی در وزارت راه و شهرسازی و شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت خانه و ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها تاکید کرد و گفت: تمامی معاونان در مجموعه خود از تعدادی از جوانان واجد شرایط استفاده کنند تا آنها بعدها بتوانند با توانمندی‌هایی که دارند و آموزش‌هایی که می‌بینند در سطح معاون وزیر بالا بیایند.منبع:مهر