[ad_1]

حاتمیبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امروز در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری وزارت دفاع با وزارت راه و شهرسازی که در ساختمان مرکزی راه‌آهن برگزار شد، با اشاره به اهمیت حرکت در مسیر جهاد و خودکفایی اظهار داشت: امروز گزینه اصلی روی میز ما در قبال دشمنانی که با نهایت وحشی‌گری و خباثت هر آنچه که می‌توانند جهت تضعیف ملت ایران انجام می‌دهند، فعالیت در حوزه جهاد خودکفایی است.

وی افزود: ملت ایران این دشمنی‌ها را فراموش نخواهند کرد و این اقدامات خصمانه در سینه‌های ما به جای خواهد ماند؛ چراکه وحشیانه‌ تروریسم اقتصادی را در این برهه از زمان بر ملت ما تحمیل کردند.

وزیر دفاع ادامه داد: امروز ملت ایران در شرایطی تحریم‌ها را تحمل می‌کنند که بسیاری از ملت‌ها به راحتی به دارو، علم و فناوری و منابع دسترسی دارند و دشمنان در چنین وضعیتی نهایت تلاش خود را کردند تا ملت ما را از ابتدایی‌ترین حقوق طبیعی محروم کنند.

امیر حاتمی تأکید کرد: دشمنان بدانند که تلاش آن‌ها برای وادار ساختن ملت ایران به تسلیم، قطعاً به نتیجه‌نمی‌رسد؛ چرا که ما نسبت به تاریخ کشور و جهان آگاه هستیم و می‌دانیم که حتی کوتاه آمدن در برابر چنین موجودات وحشی و خبیثی چیزی جز ذلت و پایمال شدن در پی نخواهد داشت.

وی خطاب به مجموعه وزارت راه گفت: ما در قبال جنگ اقتصادی که دشمنان علیه کشور ما به راه انداخته‌اند، جهادی عمل می‌کنیم و به‌عنوان بخش دفاعی این اطمینان را می‌دهیم که همواره در کنار شما خواهیم بود؛ شما نیز در این مسیر ۴۰ ساله‌ای که تاکنون طی کرده‌اید، قطعاً به افق‌های روشنی دست خواهید یافت و با تلاش خود و کسب موفقیت‌های روز افزون بر دهان دشمنان خبیث خواهید زد.

وزیر دفاع بیان کرد: ما نه برای منفعت، بلکه برای مشارکت در این کار جهادی، با کوله‌باری از تجربه و داشته‌های‌مان در کنار شما هستیم و شما را در این نبرد اقتصادی و صنعتی، حمایت می‌کنیم.

امیر حاتمی خاطرنشان کرد: دشمنان در ۴۰ سال گذشته می‌خواستند با ایجاد جنگ، کشور ما را در محرومیت و محدودیت قرار دهند در صورتی که ملت ما این جنگ را به یک فرصت، جهاد و دفاع مقدس تبدیل کردند.

وی با اشاره به تحریم‌های جدید صورت گرفته اظهار داشت: در چند روز گذشته نیز برای چندمین بار کشورمان را تحریم کردند و ما این تحریم‌ها را به هیچ وجه به حساب نخواهیم آورد. دشمن ما را برای این تحریم نمی‌کند که چیزی به دست ما نرسد، بلکه تحریم آنان برای این است که ما نتوانیم صادرات کنیم؛ آن‌ها از صادرات ما می‌ترسند.

وزیر دفاع در پایان گفت: امروز وزارت دفاع با تمام ظرفیت‌هایی که دارد در خدمت شماست و وزارت راه را در این مسیر مهم یاری می‌کند.

انتهای پیام/ ۲۲۱

[ad_2]