به گزارش بسیج پرس پرس، آیت الله محمدعلی تسخیری، رئیس شورای عالی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، نماینده استان تهران در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و «مشاور عالی رهبر معظم انقلاب اسلامی» در امور جهان اسلام ظهر روز سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ بر اثر عارضه قلبی درگذشت. به همین مناسبت جنبش امل لبنان پیام تسلیتی را صادر کرد. متن این پیام را که توسط دفتر این جنبش در تهران به خبرگزاری مهر ارسال شده است، در زیر می‌خوانید:

«بسم الله الرحمن الرحیم

لا یَسْتَوِی الْقاعِدُونَ مِنَ الْمُؤْمِنینَ غَیْرُ أُولِی الضَّرَرِ وَ الْمُجاهِدُونَ فی‏ سَبیلِ اللَّهِ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجاهِدینَ بِأَمْوالِهِمْ وَ أَنْفُسِهِمْ عَلَی الْقاعِدینَ دَرَجَهً وَ کُلاًّ وَعَدَ اللَّهُ الْحُسْنی‏ وَ فَضَّلَ اللَّهُ الْمُجاهِدینَ عَلَی الْقاعِدینَ أَجْراً عَظیماً.

خبر درگذشت عالم زمان‌شناس و مجاهد نستوه مرحوم آیت‌الله محمدعلی تسخیری مایۀ تألم و تأسف شد. او عمر خود را در راه مبارزه و جهاد گذراند و لحظه و لمحه‌ای روح بی‌قرارش برای مبارزه با ستم و ستم‌پیشگان آرام نداشت. او با بینش عمیق خود هم مجاهد در عرصه‌های سیاسی بود و هم فرهنگی. او هم انقلابی بود و بر ستمگران می‌شورید و هم اهل گفت‌وگو بود. او هم اهل مبارزه بود و هم اهل تفکر. و این‌گونه بود که عالمانه و شجاعانه مروج فرهنگ اصیل اهل‌بیت (علیهم السلام) بود. سالیان عمرش و کارنامۀ درخشان تلاش‌هایش گواه این‌همه است.

جنبش آمل لبنان این ضایعه را نخست به پیشگاه حضرت حجت و بعد به حضرت آیت‌الله‌العظمی سید علی خامنه‌ای، که یکی از یاران صدیقش را از دست داد، و به همۀ مسلمانان و حق‌خواهان و بازماندگان تسلیت می‌گوید. راهش پر رهرو.

جنبش أمل لبنان»منبع:مهر