مهدی نوروزی معاون اقتصادی باشگاه استقلال که در سفر احمد سعادتمند به اروپا وی را همراهی می کند در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: باشگاه هیچ پنهان کاری ندارد و همانطور که بارها گفته‌ایم شفاف با هواداران صحبت می کنیم و صادق هستیم. اگر امروز برای مذاکره با استراماچونی و شفر به اروپا آمدیم صرفا به منظور انجام مذاکره جهت تسویه با این دو مربی پیشگیری از وقوع یک فاجعه است.  

وی افزود: ما حساسیت بازی با پرسپولیس در جام حذفی را درک می‌کنیم و اگر امروز به این سفر  اعزام شدیم، دلیلش ویزایی است که برای چنین زمانی به ما دادند. در واقع ما درخواست ویزای خود را از سه ماه قبل داده بودیم که به دلیل شرایط خاصی که بر جهان بابت ویروس کرونا حاکم شده، مجوز این سفر در این تاریخ به ما داده شد و حق انتخاب دیگری برای این سفر نداشتیم.

معاون باشگاه استقلال تصریح کرد: این سفر صرفا به منظور مذاکره با استراماچونی، شفر و وکلای آنها به منظور تعامل در راستای پرداخت مطالبات این دو سرمربی است. باشگاه قصد تغییر سرمربی را ندارد و همانطور که آقای سعادتمند بارها عنوان کرده بود، فرهاد مجیدی سرمربی تیم و مورد حمایت باشگاه است و باشگاه به قراردادش با وی پایبند است. ما دربی را پیش رو داریم و روی مجیدی و تیمش برای پیروزی در این بازی حساب کرده‌ایم.

نوروزی تصریح کرد: یک مشکل بسیار بزرگ مالی باشگاه را تهدید می‌کند که می‌تواند تبعات جبران ناپذیری داشته باشد. شاید پیامدهای آن حتی سقوط به دسته پایین‌تر باشد. ما به عنوان نماینده باشگاه ناچار شدیم برای جلوگیری از وقوع یک فاجعه به این سفر بیاییم. اتفاقا کادر فنی ما و آقای مجیدی هم کاملا در جریان این سفر قرار دارند و هیچ مشکلی از این بابت نیست.

معاون اقتصادی آبی‌ها خاطرنشان ساخت: در گذشته همواره باشگاه نسبت به شکایت‌های خارجی آنقدر بی تفاوت بود تا شکایت‌ها به رای قطعی تبدیل می‌شد و این رویه باشگاه را بسیار متضرر می‌کرد. ما خواستیم این تابو را بشکنیم و در یک اقدام حرفه‌ای قبل از نهایی شدن آرای مربوط به این شکایت برای مذاکره پیش قدم شدیم که اتفاقا این اقدام ما به مذاق طرف‌های اروپایی بسیار خوش آمد و چه بسا همین مذاکره باعث شود از طرف های خود تخفیف های خوبی بگیریم.

وی بیان داشت: ما با یک تهدید بزرگ به مبلغ ۳ میلیون ۸۰۰  هزار دلار مواجه هستیم که باید این مانع بزرگ را تا پایان شهریور از پیش رو برداریم. برای این پرونده‌ها از وکلای زبده و حقوق دان های بین المللی مشورت‌های زیادی گرفتیم تا بهترین راه را با کمترین ضریب خطا برویم. باید همه با هم کمک کنیم تا از وقوع یک فاجعه برای استقلال پیشگیری شود.

نوروزی در ادامه تصریح کرد: کادر مدیریت و کادر فنی روی دربی تمرکز کرده و از هواداران هم می‌خواهیم برای رسیدن به قهرمانی حذفی روی دربی تمرکز داشته باشند و از هرگونه حدس و گمانه زنی که باعث ایجاد حاشیه می‌شود و بازنشر اخبار حاشیه‌ای خودداری کنند. هواداران خویشتنداری کنند و به مسئولان باشگاه اعتماد نمایند. همانطور که تا امروز از اعتماد به مدیران باشگاه ضرر نکردند، از این به بعد هم ضرر نخواهند کرد. 

معاون اقتصادی باشگاه استقلال در خاتمه گفت: خبر خوش من برای هواداران این است که در این سفر با مسئولان یک باشگاه معتبر ایتالیایی مذاکرات خوبی داشتیم تا همکاری متقابلی در زمینه آکادمی و تیم های پایه داشته باشیم. منبع:مهر