وزیر راه و شهرسازی، جزئیات انعقاد قرارداد ساخت 50 دستگاه لکوموتیو با سرمایه 70 میلیون یورویی را تشریح کرد.

به گذارش بسیج پرس, از اراک، عباس آخوندی  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز از بخشی از پروژه‌های استان مرکزی بازدید و قرارداد احداث ۵۰ دستگاه لوکوموتیو در شرکت واگن پارس منعقد شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه یکی از پروژه‌های بزرگ با مبلغ ۷۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری است، تصریح کرد: عملیات اجرایی این پروژه با انعقاد قرارداد با مشارکت چینی‌ها و سه شرکت اروپایی آغاز شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در حاشیه امضای این قرارداد از ساخت واگن‌های باری و مسافری و ساخت اتوبوس‌های ریلی بازدید شد، افزود: خوشبختانه کارخانه به شکل کامل زنده و بیش از یک‌ هزار نفر مشغول به کار هستند، کارخانه واگن پارس سابقه ساخت ۶۰۰ واگن را در پرونده خود دارد که متأسفانه به سبب تحریم‌های ظالمانه تولیدات این کارخانه کاهش پیدا کرده بود، این در حالی است که خوشبختانه بعد از برجام ما توانستیم سال گذشته ۳۱۰ واگن را در این کارخانه در حوزه بار و ۵۰ واگن در حوزه مسافری تحویل بگیریم.

آخوندی ادامه داد: در سال جاری امیدواریم این کارخانه بتواند ۶۰۰ واگن تولید کرده و به رکوردهای قبلی برگردد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به بازدید از کنارگذر اراک ـ فرمهین گفت: این طرح با مشارکت ۷۰ درصد بخش خصوصی و ۳۰ درصد بخش دولتی با ارزش حدود ۳۶۵ میلیارد تومان به آزادراه تبدیل‌ شده است.

آخوندی  ادامه داد: پروژه آزادراه اراک ـ خرم‌آباد از سمت بروجرد به خرم‌آباد مراحل نهایی را سپری می‌کند و همچنین از سمت اراک پل شازند را داریم که عملیات اجرایی آن آغاز شد و ۳۲ کیلومتر از این آزادراه به سمت عملیات اجرایی رفت که پروژه‌ای بسیار بزرگ در حدود یک هزار و ۲۶۰ میلیارد تومان است که با سرعت خوبی در حال انجام است.

وی گفت: یک بازدید از پل سنجان انجام شد که امید داریم بتوانیم از بن‌بستی که در این پل بود خارج شویم و یک گذر انحرافی داشته باشیم که ترافیک را ازآنجا عبور دهیم و پل فعال شود.

وزیر راه و شهرسازی همچنین افزود: یک بازدیدی از محور شازند به ازنا داشتیم که ۱۳ کیلومتر آن در حال اجرا است و یکی از محورهای مهم محسوب می‌شود و با توجه به تنگنای اعتباری با مقامات استان یک موضوع را مطرح‌شده که بتوان ارتقای سرویس داده و آن را به آزادراه تبدیل کنیم که در این میان به مساعدت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را می‌طلبد.

آخوندی اظهار داشت: یک بازدیدی از بحث بافت‌های ناکارآمد شهری داشتیم که خوشبختانه پروژه ۳۶۰ واحدی مراحل نهایی را سپری می‌کند.

وی اظهار داشت:  بحث بازآفرینی شهری و دادن سند برای آن دسته از اراضی فاقد سندی که مطابق با طرح تفضیلی است کار حقوقی آن در حال انجام است که با نظارت استاندار انجام می‌شود.

آخوندی با اشاره به اینکه امروز عملیات دو قطار حومه‌ای یکی به سمت شهر جدید امیرکبیر و دیگری شهر جدید مهاجران آغاز شد افزود: عملیاتی کردن این پروژه بزرگ موجب کاهش آلودگی هوا خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: پروژه فرمهین که حدود ۱۰ سال به طول انجامیده است این در حالی است که سال گذشته پروژه حدود ۴۰ درصد پیشرفت داشته است که امیدواریم با این سرعت امسال این پل را به اتمام برسانیم.

وی در پایان گفت: با وجود همه تنگناها تلاش می‌کنیم بیشترین خدمات را در جهت رفاه مردم ارائه دهیم.

منبع:ایرنا

دسته بندی: اخبار ویژه, اقتصادی برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

<script>