[ad_1]

کاهش ۴۲ درصدی فوتی‌ها/ جریمه ۶۰۰ هزار خودرو به دلیل نقض قانون منع تردد شبانهبه گزارش گروه اجتماعی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، «علیرضا رئیسی» سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: هم‌اکنون ۱۲ شهر کشور در وضعیت قرمز مانده‌اند و ۲۳۱ شهر نارنجی و ۲۰۵ شهر نیز زرد هستند؛ همچنین شهر‌های آستارا و تالش در استان گیلان و آمل، گلوگاه و نور، در استان مازندران، در وضعیت بحرانی قرار دارند.

وی افزود: تغییر رنگ شهر‌ها به خاطر رعایت پروتکل‌ها و زحمات کادر درمان و… است. اگر در این چند شب منتهی به شب یلدا، مراقب نباشیم و بخواهیم دورهمی داشته باشیم، تمام زحمات هدر می‌رود و کرونا دوباره شعله‌ور می‌شود.

سخنگوی ستاد ملی با اعلام اینکه ۵۱ درصد ابتلا‌ها خانوادگی است، گفت: اگر غفلت کنیم، تمام دستاورد‌های ما از بین خواهد رفت. با تدابیر در نظر گرفته شده، تردد بین شهری خودرو‌ها ۳۱ درصد کاهش داشته و در نتیجه آن، ۴۲ درصد فوتی‌های تصادفات کاهش یافته است.

وی با اعلام اینکه در اجرای منع تردد شبانه ۶۰۰ هزار خودرو جریمه شدند، گفت: در این مدت از حرکت ۷۷۲ هزار خودرو به شهر‌های دیگر جلوگیری و این خودروها برگشت داده شدند؛ همچنین دو میلیون تذکر به خودرو‌ها داده شده و ۲۳ هزار پلمب واحد‌های صنفی را نیز داشتیم.

انتهای پیام/ ۲۴۱

[ad_2]