مجموع مبتلایان کووید۱۹ در کشور به ۴۹۲ هزار و ۳۷۸ نفر رسید/ جان‌باختن ۲۱۰ هم‌وطن دیگربه گزارش گروه اجتماعی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، «سیماسادات لاری» سخنگوی وزارت بهدشت، درمان و آموزش پزشکی امروز (جمعه) درباره آخرین آمار مبتلایان به کرونا در کشور اظهار داشت: از دیروز تا امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، چهار هزار و ۱۴۲ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و یک هزار و ۷۸۷ نفر از آن‌ها بستری شدند.

وی با بیان اینکه تاکنون چهار میلیون و ۲۵۷ هزار و ۷۶۶ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است، افزود: مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۴۹۲ هزار و ۳۷۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت درباره آمار جان‌باختگان گفت: متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۱۰ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به ۲۸ هزار و ۹۸ نفر رسید.

لاری همچنین به آمار بهبودیافتگان اشاره و بیان کرد: خوشبختانه تاکنون ۴۰۱ هزار و ۳۷۹ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

وی ادامه داد: چهار هزار و ۳۹۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز و همچنین استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

انتهای پیام/ ۲۰۰