ثمرات مذاکره ظریف و پوتین در مسکو بزودی مشخص خواهد شدبه گزارش گروه اخبار داخلی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛، سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری با گرامی‌داشت سالگرد عملیات مرصاد، اظهار داشت: گروهک منافقین اگرچه امروز پیر و فرتوت و تبدیل به دایناسورهای تررویست شدند اما در زمان جنگ تحمیلی و دهه ۶۰ هم که ساز وبرگ داشتند و مورد حمایت صدام و قدرت‌های خارجی بودند نتوانستند کاری از پیش ببرند.

موسوی افزود: ملت ایران خاطره بدی از این گروهک منفور دارد و حمایت‌های گذشته و فعلی برخی کشورها از این گروهک را هم فراموش نخواهد کرد.

موسوی در ادامه با اشاره به فعالیت های دیپلماتیک وزارت امور خارجه در هفته‌های اخیر گفت: آقای ظریف سفری را به مسکو داشتند و علاوه بر گفت‌وگو با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه، از طریق یک تماس تلفنی امن با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه درخصوص دغدغه های دو کشور و مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو داشتند که ثمراتش بعدا مشخص خواهد شد.

وی به سفر وزیر امور خارجه کشورمان به عراق اشاره کرد و گفت: ظریف قبل از سفر به مسکو، به بغداد و اربیل سفر کرد و دیدارهای مفصلی با مقامات عراقی داشت و مذاکرات در جهت مثبت و صمیمی و کاری نیز برگزار شد که منجر به سفر نخست‌وزیر عراق به تهران شد که امیدواریم حاصل این سفر به نفع هر دو ملت ایران و عراق باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: عراقچی نیز سفری به افغانستان داشت و در این کشور با مقامات افغانستانی گفت‌وگو کرد.

این خبر تکمیل می‌شود …