ثبت و ضبط خاطرات شهدای دفاع مقدس با جدیت دنبال شودسردار «علی قاسمی» فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌ جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع‌پرس؛ در بیرجند، اظهار داشت: امروز اگر اسلام باقی مانده و در جامعه شاهد اين برکت‌ها هستيم، همه و همه به برکت خون شهدا است.

وی با تأکید بر اینکه رمز و راز اقتدار کشور گسترش فرهنگ دفاع مقدس و بهره‌گیری و عمل به ویژگی‌های آن دوران است، بیان داشت: امنیت، آرامش و سربلندی ملت ایران را مرهون دفاع مقدس و جانفشانی رزمندگان هستیم.

فرمانده سپاه انصارالرضا (ع) خراسان‌ جنوبی با تأکيد بر لزوم تکريم خانواده‎های شهدا و رزمندگان دفاع مقدس، تصریح کرد: بايد قدردان خانواده‌های شهدا بود و به مجالس شهدا، وصيت‌نامه‌های شهدا و خانواده‌های آنان بيشتر توجه کنیم.

قاسمی با بیان اینکه امروز عرصه جنگ دشمن با انقلاب اسلامی تغییر کرده، عنوان کرد: استکبار جهانی پس از ناکامی در جنگ سخت به عرصه جنگ نرم روی آورده و در قالب تهاجم فرهنگی برای انحراف و انحطاط فکر و اندیشه سرمایه‌های فرهنگی و جوانان کشورمان تلاش می‌کند.

 وی بر ضرورت ثبت و ضبط خاطرات شهدا تأکید کرد و افزود: یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای انتقال از خودگذشتگی نسل‌های گذشته و خون‌هایی که برای انقلاب اسلامی ریخته شده، ثبت و ضبط آنان است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی متذکر شد: در بحث انتقال فرهنگ ایثار به نسل جوان باید بر راهکارهای فرهنگی تکیه کرد و کسانی که در امور فرهنگی صاحب نظر هستند باید ایده خود را ارائه دهند تا ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان و شهدا صورت گیرد.

انتهای پیام/